Мета НАТО - запобігти атаці Росії — Столтенберг

03 грудня 12:21

За словами Столтенберга, у НАТО немає списку ворогів.

 

В НАТО прагнуть докласти зусиль, аби військове вторгнення Росії, яке сталось в Україні, не повторилося проти членів Альянсу, заявив генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг в інтерв'ю Rzeczpospolita.

"Ми посилаємо Росії дуже сильний сигнал через присутність сил НАТО в Польщі та країнах Балтії: коли станеться атака на Польщу або країни Балтії, відповість весь Альянс. Таким чином, ми запобігаємо атаці, це мета НАТО", - пояснив генсек.

За словами Столтенберга, у НАТО немає списку ворогів.

"Ми не бачимо безпосередньої загрози жодному з наших союзників", - переконаний він.

Столтенберг висловив свою стурбованість "невизначеним і непередбачуваним безпековим середовищем" у світі.

"Звичайно, ми бачимо новий вид тероризму – "Ісламська держава", сильніша і жорстокіша, ніж терористичні організації в минулому. Ми бачимо більш напористу Росію, яка вкладає значні кошти в сучасну військову техніку, включаючи ядерну зброю, порушуючи тим самим міжнародні договори. Ми бачимо кіберзагрози. І змінюється порядок світових сил, де позиції Китаю дуже сильно зростають. Ми повинні бути готові до невідомого", - сказав генеральний секретар.

Він переконує, що в НАТО готові до будь-яких несподіванок, однак не фокусуються на очікуванні наступної кризи.

Читайте також: Протестувальники в Росії проти колишнього ватажка "ДНР" на посаді мера заговорили українською

29 листопада генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг прокоментував слова президента Франції Еммануеля Макрона про те, що РФ і Китай не є небезпекою для альянсу.

Раніше, Макрон в ході бесіди Путіним похвалив його про повернення Україні кораблів, захоплених росіянами рік тому.

Макрон назвав повернення кораблів "очікуваним жестом" і висловив надію, що він допоможе "зміцнити довіру у діалозі між Росією і Україною".

1 жовтня, під час виступу на сесії Парламентської асамблеї Ради Європи президент Франції Макрон заявив про повну підтримку повернення російської делегації в ПАРЄ.

На думку Макрона, без повернення РФ Європу чекали б "негативні, погані наслідки".

"Якщо б не було повернення російської делегації, ми б допустили ризики. Тоді громадяни Росії залишилися без можливості звертатися в ЄСПЛ", - сказав президент Франції.

Макрон підкреслив, що повернення РФ дозволить вирішити чимало конфліктних питань, зокрема в Придністров'я, на Кавказі, в Грузії і в Україні.