Меркель і Макрон розійшлися в думках про кандидатуру нового голови Єврокомісії

28 травня 23:03

Лідери ЄС обговорюють, хто буде керувати виконавчою владою ЄС.

 

У вівторок канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Еммануель Макрон не знайшли спільну точку дотику в погляді на те, хто буде очолювати Європарламент після виходу 31 жовтня 2019 року Жан-Клода Юнкера у відставку.

Лідери ЄС ввечері у вівторок, 28 травня, проводять саміт після виборів у ЄС, щоб обговорити, хто буде керувати виконавчою владою ЄС протягом наступних п'яти років. Про це повідомляє Дзеркало тижня з посиланням на агентство Reuters.

Меркель і Макрон підтримують різних претендентів на посаду голови ЄК, наступника Юнкера.

Ангела Меркель підтримує кандидатуру правоцентристського німецького депутата Манфреда Вебера на посаду голови Єврокомісії. Макрон підтримує інших кандидатів, зокрема, комісара ЄС з питань конкуренції від Данії Маргрете Вестагер, переговірника ЄС з Brexit, француза Мішеля Барньє, і нідерландського соціал-демократа Франса Тіммерманса.

Правоцентристська Європейська народна партія (ЄНП) і лівоцентристська група соціалістів і демократів (S&D) будуть мати 326 місць у новому скликанні Європарламенту, де засідає 751 євродепутат. Їм не вистачає 50 голосів для більшості, аби самостійно визначити, хто повинен очолити Єврокомісію.

Загальнонаціональні вибори минулого тижня зібрали дуже різнорідний парламент, що ускладнило загальний порядок денний.

"Сьогодні ми не будемо вибирати пана чи пані Європу, а просто підіб'ємо баланс після європейських виборів", - заявив прем'єр-міністр Люксембургу Ксавьє Беттель, прибувши на переговори між усіма 28 національними лідерами у Брюсселі.

Як повідомлялося, 23-26 травня в державах ЄС відбулися вибори депутатів Європарламенту. У четвер голосували громадяни Нідерландів і Британії, в п'ятницю голосування відбулося в Ірландії та Чехії, а у суботу - в Латвії, Словаччини та на Мальті. У неділю на виборчі дільниці прийшли громадяни 21 держави.

"Європейська народна партія" отримала 178 мандатів, соціалісти – 152 місця в Європарламенті. Ліберали разом з представниками "Ренесансу" Еммануеля Макрона створять нову депутатську групу з 108 осіб. "Зелені" отримали 67 мандатів. У євроскептиків буде більше 100 місць: групи "Європа для свободи" та "Європа за нації" провели в Європарламент 53 і 55 депутатів відповідно.

Докладніше про читайте у матеріалі DT.UA "Експлейнер: Вибори до Європарламенту і чому вони важливі".