Майбутнє Росії зовсім не руське й не православне — експерт

06 липня 13:38

Російській державі доводиться маневрувати й шукати інші ідеологічні засади для єднання нації та формування патріотизму.

 

Хоч які соціяльно-демографічні програми російське керівництво впроваджувало, намагаючись стимулювати народжуваність, збільшити тривалість життя й запобігти масовій еміграції росіян до більш розвинених країн світу - тенденція залишилася незмінною. Майбутнє Росії зовсім не руське й не православне. Не кажучи вже про те, що сама руська ідентичність є вигаданою категорією, яку всередині Росії підважують потуги етнічного відродження фіно-угорських народів.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Ірина Павленко. Тож, на її думку, російській державі доводиться маневрувати й шукати інші ідеологічні засади для єднання нації та формування патріотизму.

"Із цим у росіян поки що очевидні проблеми. З двох причин. Перша - історія взаємовідносин титульної нації з завойованими народами найточніше характеризується визначенням "геноцид". Друга - неготовність самих росіян до міжнаціонального діялогу. Кремль намагається всидіти на двох стільцях: з одного боку, переслідуючи російських націоналістів, з другого - продовжуючи, без зайвого розголосу, політику русифікації всередині країни та провокуючи "русский" націоналізм пропагандою, в якій активно використовуються міфологізована історія та концепція російського культурного і християнського месіянства. Складно стримуватися російському керівництву й від твердження про "триединство русского народа"", - зазначає експерт.

Детальніше про зміну риторики Кремля читайте в статті Ірини Павленко "Від "русского мира" до мультикультуралізму" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".