Макрон повинен відвідати Київ до свого візиту у Москву 9 травня - оглядач

10 лютого 12:05

Рішення Макрона поїхати спочатку до агресора, ігноруючи активні запрошення Києва, буде політично неправильним.

 

Чи приїде президент Франції Емманюель Макрон до своєї поїздки в Москву з візитом до Києва – питання, незважаючи на те, що 22 січня українське Міністерство закордонних справ повідомило про те, що "основний пріоритет" українсько-французького діалогу в 2020 році – підготовка офіційного візиту Макрона в Україну. Як пише в своїй статті оглядач DT.UA Тетяна Силіна, Макрон обіцяв відвідати Україну до кінця своєї каденції.

Наголошується, що це може бути як 2020-й рік, так і 2021-й.

"Наші досвідчені в політиці Франції і характері її президента співрозмовники припускають, що той (Макрон - ред.) , погоджуючись на поїздку до Москви 9 травня, навряд чи розумів, що означає для Путіна це свято політично, яке він має для господаря Кремля сакральне значення. Отже, цілком можна припустити, що Макрон точно також не розуміє, яку образу (або навіть образи) він завдасть багатьом українцям, не відвідавши перед Москвою Київ", - зазначає журналістка.

За її словами, рішення Макрона поїхати спочатку до агресора, ігноруючи активні заклики Києва вшанувати візитом і "мати міст руських", буде політично неправильним.

"Згадаймо також і наполегливі спроби Путіна по-своєму інтерпретувати події Другої світової війни і переписати історію. Втім, на думку деяких паризьких експертів, якщо господар Кремля буде продовжувати висловлюватися в тому ж дусі щодо причин початку Другої світової і намагатися фальсифікувати історію, то господарю Єлисейського палацу, який тиждень тому виявив "солідарність Франції з польським народом перед особою тих, хто заперечує реальність", буде вкрай складно прийняти остаточне рішення поїхати 9 травня до Москви", - пише Силіна.

Згідно з прогнозами спостерігачів, Макрон таки поїде до Москви.

Як стверджують поінформовані джерела DT.UA у МЗС Франції, незважаючи на відоме "русофільство" цього відомства, є частина дипломатів, які не поділяють впевненості Макрона в тому, що з Путіним можна співпрацювати, і вважають помилковим курс президента на зближення з Росією, в даний час французьке зовнішньополітичне відомство помітно втратило свою впливовість, і всі основні рішення готуються і приймаються в Єлисейському палаці.

"Тому, впевнені наші співрозмовники, хто і що б у МЗС не думав з приводу можливості домовитися з Путіним, дипломати, як правило, візьмуть під козирок і будуть реалізовувати курс, позначений Макроном", - резюмує автор матеріалу.

Детальніше читайте у статті Тетяни Силіної "Чому Україні не варто сподіватися на Макрона, або "Адвокат диявола" для "Дзеркала тижня. Україна".