Лагард попередила США про наслідки торговельної війни

14 червня 23:36

Глава МВФ закликала Вашингтон не вводити мита і провести конструктивні переговорыв з торговими партнерами.

 

Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард попередила, що загороджувальні мита і торговельна війна США з Євросоюзом та іншими партнерами призведе виключно до негативних наслідків для всіх учасників.

"У торговельній війні, яку стимулює взаємне підвищення митних зборів, переможців немає. Є тільки переможені з обох сторін", - заявила Лагард на прес-конференції у Вашингтоні після публікації доповіді про перспективи розвитку економіки США у четвер, 14 червня.

Голова МВФ підкреслила, що запровадження загороджувальних мит Вашингтоном і контрзаходи Євросоюзу, Канади та інших держав можуть негативно вплинути на функціонування світової економіки та торговельної системи.

"Не можна недооцінювати макроекономічний вплив", - зазначила Лагард.

Вона закликала США не вводити загороджувальні мита і провести переговори з торгівельними партнерами для врегулювання наявних протиріч.

"Ми закликаємо США до конструктивної роботи зі своїми торговельними партнерами, щоб врегулювати розбіжності у сферах торгівлі та інвестицій, не вдаючись до мит та інших заходів щодо обмеження імпорту", - підсумувала Лагард.

Нагадаємо, 1 березня президент США Дональд Трамп оголосив про запровадження мит на імпорт сталі і алюмінію в розмірі 25% і 10% відповідно.

Шість з семи держав "Великої сімки" висловили незгоду з загороджувальними митами США на сталь і алюмінійі ініціювали саміт, присвячений цій темі. Він відбудеться 8-9 червня в канадському Квебеку.

У відповідь на нові американські тарифи на метали, в ЄС підготували і подали до СОТ список із переліком низки товарів, на які можуть бути введені мита вже 20 червня. У список, зокрема, потрапили апельсиновий сік, віскі, тютюн та мотоцикли зі США.

Одночасно в ЄС підготували спільні пропозиції США для уникнення торгової війни. Джерела в дипломатичних колах наголосили на тому, що мова йде про експорт американського скрапленого газу в Європу, про поліпшення умов доступу для автовиробників США на європейський ринок і про лібералізацію держзакупівель.