Курируючий розслідування російської справи заступник генпрокурора США піде у відставку

09 сiчня 19:04

Розенстайн почав курирувати розслідування Мюллера після того, як екс-генпрокурор Сешнс взяв самовідвід.

 

Заступник генерального прокурора США Род Розенстайн, який курирує розслідування "російської справи", - імовірного втручання росії у вибори президента Сполучених Штатів в 2016 році, збирається піти з Мін'юсту на тлі майбутнього вступу на посаду нового глави відомства - Вільяма Барра, повідомили американські медіа.

За даними ABC News, Розенстайн хоче піти у відставку в найближчі тижні. Fox News, з посиланням на джерела в Мін'юсті США, повідомив про заплановану відставку заступника генпрокурора. Джерела CNN також розповіли журналістам про заплановану відставку.

Розенстайн почав курирувати розслідування спеціального прокурора США Роберта Мюллера після того, як екс-генпрокурор Джеф Сешнс взяв самовідвід.

Трамп після Нового року вніс кандидатуру Вільяма Барра, який вже керував відомством за Джорджа Буша-старшого. Обговорення кандидатури Барра в Сенаті відбудеться 15 і 16 січня. Після затвердження юридичним комітетом, рішення про призначення буде приймати повний склад Сенату, де більшість належить президентській Республіканській партії.

У разі його призначення генпрокурором, Барр отримає контроль над Міністерством юстиції США, а також над розслідуванням спеціального прокурора Роберта Мюллера про імовірне втручання Росії в американські президентські вибори і змову кампанії Трампа з Кремлем.

У листопаді генеральний прокурор США Джеф Сешнс подав у відставку з займаної посади. Джеф Сешнс був призначений на посаду генерального прокурора в лютому минулого року. Незабаром він взяв самовідвід від розслідування щодо втручання Росії у вибори президента США в 2016 році, і справу доручили спецпрокурору Роберту Мюллеру. За даними The Washington Post, під час виборчої кампанії Сешнс як мінімум двічі зустрічався з російським послом Сергієм Кисляком. З моменту відставки Сешнса виконував обов'язки генпрокурора Меттью Вайтекер. Оглядачі The New York Times назвали призначення в. о. прокурора неконституційним, оскільки його кандидатура не була затверджена Сенатом.