Країни ЄС вимагають від Британії пояснень необхідності відтермінування Brexit

09 квiтня 13:44

Тема Brexit буде обговорюватися на саміті ЄС 10 квітня.

 

Міністр з європейських справ головуючої в ЄС Румунії Джордже Чьямба сказав, що країни ЄС чекають пояснень від Великої Британії щодо необхідності продовження термінів Brexit.

"Для нас важливо зрозуміти, чому Велика Британія потребує того, щоб бути членом ЄС довше, ніж планувалося", - розповів Чьямба журналістам перед зустріччю європейських міністрів у Люксембурзі.

"Ми перебували в такій самій ситуації два тижні тому. Ми не можемо дозволити обговорювати одне і те ж питання кожні два тижні без надання певного плану з боку Британії", - підкреслив він.

Схожі думки висловили представники Франції, Німеччини та Ірландії.

"Усі члени ЄС на цьому тижні готові прийняти позицію Британії щодо продовження строків Brexit, проте вони, безсумнівно, хотіли б бачити також план подальших дій", - вважає міністр закордонних справ Ірландії Саймон Ковно.

Держміністр у справах Європи в МЗС ФРН Міхаель Рот також зажадав від Британії "суттєвих кроків" з питання Brexit.

"Досі нічого не змінилося. Ми знаходимося в дуже сумній ситуації навколо Brexit", - зазначив міністр.

За його словами, рішення про відтермінування Brexit має бути прийняте з урахуванням строгих критеріїв.

У свою чергу, держсекретар з європейських справ при МЗС Франції Амелі де Моншален заявила, що європейські країни приймуть рішення про можливу відстрочку Brexit в середу на саміті ЄС, проте чекають від Лондона надання конкретного плану.

Тема Brexit буде обговорюватися на саміті ЄС 10 квітня. Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей в п'ятницю попросила відтермінувати Brexit до 30 червня. У листі, направленому голові Європейської ради Дональду Туску, йдеться, що і уряд, і парламент Великої Британії виступають проти виходу з ЄС без угоди, проте поки не прийшли до консенсусу щодо умов Brexit. Без відстрочки ж Велика Британія повинна буде покинути ЄС без угоди вже через чотири дні.

За даними газети The Guardian, Туск, у свою чергу, має намір запропонувати лідерам країн ЄС дати уряду Великої Британії рік на ратифікацію угоди про Brexit в парламенті - до 10 квітня 2020 року. Якщо угода буде схвалена раніше, то Brexit відбудеться достроково. На думку голови Європейської ради, це "єдина розумна міра", яка дозволить Європі не давати Великій Британії відстрочку кожні кілька тижнів.

Австрійський канцлер Себастьян Курц вже виступив проти відтермінування Brexit, пояснивши це тим, що "ЄС встановив дуже чіткі терміни для виходу Великої Британії, і немає жодних підстав для подальшого їх продовження".

Читайте також: Палата громад Великобританії заборонила Brexit без угоди

Детальніше про процес виходу Великої Британії з Євросоюзу читайте в матеріалі Віктора Константинова "Острів невизначеності" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".