Конгрес США готується схвалити реформу МВФ

17 грудня 10:26

Штати блокували реформу МВФ з 2010 року, коли було прийнято рішення.

 

Американські законодавці домовилися схвалити реформу Міжнародного валютного фонду, рішення про яку було прийнято лідерами "Групи 20" ще п'ять років тому, повідомляє The Wall Street Journal.

В рамках реформи в організації має зрости представництво країн, що розвиваються, насамперед Китаю, Індії, Бразилії, Туреччини.

У 2010 році було прийнято рішення про збільшення капіталу МВФ та зміну до статуту фонду. Однак Конгрес США досі не ратифікував це рішення.

З-за опозиції республіканців у Конгресі США практична реалізація цих змін, які повинні були адекватно відобразити виріс вагу країн у світовій економіці, що постійно відкладалася.

Ратифікація законопроекту про реформу МВФ була включена в середу в пакет компромісних домовленостей між республіканцями і демократами в Конгресі, пише газета. У цей пакет також входить і зняття заборони на експорт нафти з США.

Лідери країн БРІКС на зустрічі в Антальї в листопаді знову підкреслили необхідність якнайшвидшого доведення до кінця першого етапу реформи МВФ, що має зміцнити його легітимність.

На користь зміни квот рішуче виступає керівник МВФ Крістін Лагард. Одного разу вона навіть сказала жартома, що готова виконати танець живота перед американськими законодавцями, якщо це допоможе ратифікувати угоду.

В результаті перерозподілу квот Китай стане третім найбільшим акціонером МВФ, при цьому США збережуть число голосів, що дозволяє їм мати право вето в організації.