Конфлікт Росії з Україною йде на користь Білорусі – Die Welt

16 грудня 19:20

Лукашенко зміг позбутися санкцій ЄС, білоруські компанії наживаються на поставках в Росію забороненого імпорту, а авіакомпанії возять росіян в Київ.

 

Конфлікт між Росією і Україною ще не завершився, але найбільшим переможцем на даний час в ньому став президент Білорусі Олександр Лукашенко. Раніше на Заході його називали "останнім європейським диктатором". А тепер він став посередником у російсько-українському конфлікті і зміг позбутися санкцій, які ЄС увів проти його режиму.

Про це на сторінках Die Welt пише оглядач Юлія Смірнова, додаючи, що Білорусь взагалі опинилася в досить вигідному становищі. З одного боку вона отримує російський газ за низькою ціною, а з іншого – змогла покращити відносини із Заходом.

"Лукашенко – справжній геній, коли мова йде про шантаж і маневри між партнерами заради отримання вигоди, перед усім, економічної", - вважає російський політолог Федір Лук'янов.

Білорусь змогла заробити і на дипломатичному конфлікті між Москвою і ЄС. Після того, як Кремль заборонив імпорт продуктів із Заходу, білоруські компанії раптом стали найбільшим постачальником ківі, яблук і цитрусових культур в Росію. Крім того, вони продають на російському ринку морепродукти, хоча Білорусь не має виходу до моря. Достатньо лише перепакувати західний імпорт і можна видавати продукти за білоруські.

Лук'янов каже, що в Росії не дуже раді такій поведінці Мінська. Однак, за його словами, в Кремлі "ніколи не плекали ілюзій щодо Лукашенка" і його бажанні знайти в усьому вигоду.

Нині, коли Україна і Росія заблокували між собою авіасполучення, Білорусь знову опинилася у вигідному становищі. У пасажирів є вибір: їхати 12 годин потягом з Москви в Київ, або ж комфортніше летіти через Мінськ. Державний авіаперевізник "Белавіа" втричі збільшив кількість рейсів в Україну і почав транслювати інформацію щодо рейсів українською мовою. Також росіяни можуть через Мінськ летіти на заборонені Кремлем курорти в Туреччині і Єгипті, куди не літають російські літаки.

Нагадаємо, що Лукашенко в черговий раз вступив на посаду президента і запропонував Заходу почати з чистого аркуша. Зокрема, він погодився на реформи заради кредиту МВФ. На зустрічі з лавою місії МВФ по Білорусі Пітером Долманом Лукашенко сказав що жоден пункт, який пропонується МВФ, не викликає у нього відторгнення, алергії