Ізраїль скасував візит голови Бюро нацбезпеки Польщі через закон про Голокост

02 лютого 02:41

У Польщі виразили сподівання на відновлення діалогу у питаннях безпеки уже в найближчому майбутньому.

 

У четвер, 1 лютого, Ізраїль повідомив Польщу про скасування візиту голови Бюро національної безпеки (BBN), який був запланований на неділю. Причиною стало ухвалення польським Сенатом закону про Інститут національної пам'яті, передає прес-служба польського відомства в Twitter.

"Підтверджуємо, що ізраїльська сторона звернулася з проханням про перенесення візиту глави BBN Павела Солоха в Ізраїль, який повинен був відбутися наступного тижня. Сподіваємося, що діалог у питаннях безпеки, який має стратегічне значення для обох країн, триватиме в найближчому майбутньому",- йдеться в повідомленні.

Польські ЗМІ також повідомляють, що Ізраїль має намір відкликати свого посла з Польщі. Про це заявила прем'єр-міністр країни Біньяміна Нетаньяху, зазначаючи, що представник ізраїльської дипломатії повинен повернутися до Польщі лише тоді, коли конфлікт між Варшавою та Єрусалимом буде вирішено. Таким чином, Ізраїль планує знизити ранг дипломатичних відносин між двома країнами.

Нагадаємо, що в ніч на 1 лютого Сенат Польщі 57 голосами ухвалив без поправок скандальний закон про Інститут національної пам'яті, де, зокрема, передбачена кримінальна відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків, а також про причетність поляків до злочинів Третього рейху.

Раніше посол Ізраїлю в Польщі розкритикувала документ, зокрема, положення про Голокост, зазначивши, що країна сприйняла його як можливість покарання тих, хто вижив під час Голокосту, за їхні свідчення.

Також, у зв'язку з цим, у парламенті Ізраїлю запропонували законопроект, згідно з яким польський закон про Інститут національної пам'яті, що забороняє говорити про причетність поляків до злочинів Третього рейху, прирівнюється до заперечення Голокосту.

Міністерство закордонних справ України також висловило глибоку стурбованість у зв'язку із схваленням польським парламентом цього законопроекту. Українське зовнішньополітичне відомство закликало офіційну Варшаву до продовження конструктивного діалогу щодо чутливих для обох країн історичних питань.

Розкритикували законопроект і в Держдепартаменті США, заявивши, що він може підірвати свободу слова й академічний дискурс у країні та закликали Польщу його переглянути.