Іран не вважає запуски своїх балістичних ракет порушенням резолюції РБ ООН

04 сiчня 04:49

В Тегерані нагадали, що згадана резолюція давно припинила свою дію і порекомендували США не погрожувати.

 

Уряд Ірану заявив, що ракетні випробування та запуски балістичних ракет, які проводяться країною, не є порушенням резолюції Ради Безпеки ООН 2231; позицію Тегерана озвучив міністр закордонних справ Ірану Джавад Заріф у своєму Twitter.

"Нагадування для США: резолюція 1929 (про заборону на продаж Ірану ряду видів важких озброєнь - ред.) припинила свою дію. І загрози породжують загрози, у той час як ввічливість породжує ввічливість", - йдеться у повідомленні.

Раніше державний секретар США Майк Помпео заявив про те, що військові Ірану планують запустити космічні ракети-носії, і додав, що Сполучені Штати можуть відповісти на потенційний запуск. Однак голова американської дипломатії не назвав заходів, які Вашингтон може вжити у разі запуску.

Адміністрація президента США Дональда Трампа з 5 листопада відновила всі санкції проти Ірану, які раніше були зняті в рамках "ядерної угоди" 2015 року; обмежувальні заходи торкнуться експорту нафти, судноплавства, банківської і всіх інших галузей, що стосуються економіки. Міністр фінансів США Стів Мнучін заявив про те, що кінцевою метою санкцій є стримування агресивної поведінки режиму в Тегерані. Держсекретар США Майк Помпео повідомив про те, що Китай, Індія, Греція, Італія, Тайвань, Японія, Туреччина і Південна Корея зможуть півроку купувати нафту в Ірану в обхід санкцій США. Помпео нагадав, що США не дозволять Європі вести бізнес "на два фронти".

Відносини США та Ірану загострилися на тлі взаємних погроз, одностороннього виходу Трампа з Ядерної угоди через звинувачення в тому, що Тегеран таємно продовжує розробляти ядерну зброю, спроб глави Білого дому замінити іранську нафту для своїх союзників. Компанії-гіганти почали йти з Ірану одразу після того, як Трамп пригрозив, що можна вести бізнес або з Тегераном, або з Вашингтоном.

Як зазначає оглядач Віталій Федянін у своїй статті "Іранський прецедент Трампа", санкції США боляче вдарили по іранській економіці ще до їх офіційного набуття чинності.