Громадяни КНДР ледь виживають, на всі рівні країни проникла корупція – звіт ООН

29 травня 03:45

У звіті сказано, що держава в КНДР не забезпечує базових потреб громадян, штовхаючи їх у тіньову зайнятість.

 

Мешканці Північної Кореї змушені виживати у власній країні і давати державним службовцем хабара, щоб вижити; корупція в КНДР набула небачено масштабного розмаху і проникла на всі рівні життя, йдеться у звіті ООН з прав людини за результатами опитування 214 осіб, які зуміли втекти з КНДР 2017 і 2018 роках, передає "Голос Америки".

У звіті сказано, що держава в КНДР не забезпечує базових потреб громадян, штовхаючи їх у тіньову зайнятість.

"Для жителів Північної Кореї життя – щоденна боротьба за виживання у порочному колі злиднів, корупції та репресій... Право на їжу, охорону здоров'я, притулок, роботу, свободу пересування і свободу є універсальними, невід'ємними, проте в Північній Кореї вони в основному залежать від здатності осіб давати хабарі державним чиновникам", – сказано у звіті.

Робота, що надається державою, не може прогодувати північнокорейців. А будь-які спроби позадержавної торгівлі загрожують арештом за звинуваченням у спекуляції.

Крім того, в країні заборонено пересуватися без особливого дозволу – саме видача цих документів є однією з статей доходів корумпованих північнокорейських чиновників.

Зі свого боку, уряд КНДР заперечує висновки звіту і називає його "політично вмотивованим".

США і міжнародне співтовариство ввели санкції проти КНДР через ракетно-ядерну програму Пхеньяну. Серед іншого, санкції передбачають заборону на поставки вугілля в КНДР. Тим не менш, Північна Корея успішно обходить ці санкції, імпортуючи вугілля в необхідних їй кількостях, так як багато компаній і держав ігнорують санкційний режим.

У суботу, 4 травня, Північна Корея запустила у східному напрямку кілька ракет малої дальності. Далі у неділю, 5 травня, КНДР провела нову серію випробувань керованих тактичних ракет і навчальні стрільби реактивних систем залпового вогню.

Трамп і Кім на саміті у Ханої не домовилися щодо денуклеаризації Північної Кореї, проте Кім заявив, що запевнив Трампа, що хоче "позбавитися своєї ядерної програми". Саміт США-КНДР завершили достроково, проте, за даними північнокорейських ЗМІ, Дональд Трамп і Кім Чен Ин встигли домовитися про нову зустріч.