Глава партії Ангели Меркель підтримала "Північний потік-2".

14 лютого 03:30

Вона зазначила, що будівництво газопроводу, яке узгодили та затвердили ще з попереднім німецьким урядом, вже не скасувати

 

"Північний потік-2" отримав нового союзника - так, його підтримала голова Християнсько-демократичного Союзу Аннегрет Крамп-Карренбауер, спадкоємиця канцлерін Німеччини Ангели Меркель на посаді лідера партії. Карренбауер особисто заявила про підтримку проекту в інтерв'ю виданню Internationale Politik, пише Deutsche Welle.

"Північний потік-2" для мене, як і для інших, звичайно, не той проект, що я підтримую всім серцем. Однак основоположні рішення вже прийнято, проект не можна повернути назад", - нагадала Крамп-Карренбауер.

Вона зазначила, що будівництво газопроводу, яке узгодили та затвердили ще з попереднім німецьким урядом, вже не скасувати, і нагадала, що Німеччина торгувала з Росією-СРСР у найважчі моменти неозброєного протистояння (Холодна війна).

"Питання про те, чи не робить Німеччина себе занадто залежною від російського газу, виправдане... Зараз ми будуємо і СПГ-термінали - можливо, для американського скрапленого газу. Таким чином, я думаю, що небезпека такої залежності не дуже велика", - підкреслила голова ХДС.

Крамп-Карренбауер піддала критиці погрози з боку США про введення санкцій через будівництво газлпрроводу.

"Погрози санкціями - не найкращий спосіб спілкування між друзями і партнерами. США переслідують власні економічні інтереси, що цілком законно. Але Вашингтону слід почути відповідь Німеччини: ми займаємося диверсифікацією, у нас є й інші джерела поставок", - заявила голова ХДС.

Також Карренбауер пообіцяла "враховувати інтереси сусідів по ЄС" у питанні будівництва газопроводу.

Як пише Директор Дипломатичної академії імені Геннадія Удовенка при МЗС України Сергій Корсунський у своїй статті для DT.UA, в Німеччині визначилися з тим, що добре для Берліна - добре для ЄС. І якщо Газова директива ЄС, про погодження тексту якої повідомляли з Берліна і Брюсселя, буде прийнята, це гасло придбає не відносний, а цілком конкретний зміст.

Детальніше про те, що стоїть за рішенням Німеччини і Франції по "Північному потоку-2" читайте в статті "Німеччина зосереджується" Сергія Корсунського.