Глава ОБСЄ збирається відвідати Вірменію та Азербайджан щодо карабахського питання

20 лютого 01:51

ОБСЄ покладає надії на новий уряд Вірменії, де на даний момент склалася нова ситуація.

 

Діючий голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Словаччини Мирослав Лайчак відвідає Азербайджан і Вірменію для обговорення нагірно-карабахського конфлікту.

"Я збираюся відвідати Баку і Єреван у першій половині березня саме для обговорення цих питань. У мене є запрошення з Азербайджану і Вірменії", - сказав він.

Лайчак зазначив, що Словаччина підтримує існуючі рамки для врегулювання нагірно-карабахського конфлікту, повідомляє азербайджанське інформаційне агентство Trend.

"Ми повністю підтримуємо співголів Мінської групи ОБСЄ. Я з ними регулярно зустрічаюся", - сказав він.

За словами Лайчака, після виборів у Вірменії склалася нова ситуація.

"І з цим пов'язані очікування. Я хочу, щоб мій візит допоміг визначити, чого можна очікувати і яких результатів можна досягти в цьому сенсі. Наша мета - допомогти співголовам Мінської групи використовувати цю нову ситуацію", - сказав він.

Територіальний конфлікт між Вірменією і Азербайджаном, який спалахнув у 1988 році, не врегульовано донині.

У травні 1994 року сторони досягли режиму припинення вогню, і дотепер під егідою Мінської групи ОБСЄ і за співголовування Франції, Росії і США ведуться поки ще безуспішні переговори про мирне врегулювання.

Конфлікт між Азербайджаном і Вірменією почався через Нагірний Карабах у 1988 році, коли населена переважно вірменами Нагірно-Карабахська автономна область заявила про вихід з Азербайджанської РСР. Нагірний Карабах і сім прилеглих до нього районів – 20 відсотків території Азербайджану - знаходяться під окупацією збройних сил Вірменії. У травні 1994 року сторони досягли режиму припинення вогню.

Чергове загострення ситуації в Нагірному Карабасі почалося на початку квітня 2016 року. Сторони конфлікту звинувачували один одного в обстрілах по всій лінії фронту.

В той же день прем'єр Вірменії заявив про нанесення силами країни істотних втрат азербайджанській стороні.

Раніше повідомлялося, що вірменська сторона визнає незалежність самопроголошеної Нагірно-Карабахської республіки, якщо бойові дії продовжаться і переростуть в повномасштабну війну.