Франція пропонує відрізати офшори від глобальної фінансової підтримки - FT

07 листопада 14:06

Пропозиція Парижа прозвучала після публікації скандальних "райських документів".

 

Франція закликала позбавити офшори права отримувати допомогу від МВФ і інших глобальних фінансових інститутів.

Міністр фінансів Франції Бруно Ле Мер сказав, що останні викриття ухиляння від сплати податків показало, що урядовцям потрібно докладати більше зусиль для ліквідації подібних схем. А створення будь-якого "чорного списку" податкових небес повинен бути підкріплений санкціями.

"Відрізати від фінансової підтримки з боку міжнародних інститутів, таких як МВФ і Світовий банк, країни, які відмовляються виконувати глобальні податкові стандарти прозорості - це один з кроків", - цитує його слова Financial Times.

Ле Мер сказав це виданню в Брюсселі, прямуючи на зустріч міністрів фінансів ЄС, на якій будуть обговорюватися так звані "райські документи". За словами французького урядовця, він буде добиватися підтримки інших країн, щоб можна було спільно звернутися до міжнародних інститутів з проханням.

Нагадаємо, що журналісти ICIJ і Центру розслідування корупції та організованої злочинності OCCRP, які в минулому році оприлюднили цикл розслідування Panama Papers, отримали доступ до нового масиву документів.

Їх назвали Paradise Papers"Райські документи", або "Документи з райських островів". Журналісти з 67 країн світу проаналізували дані про власників компаній, зареєстрованих у 20 офшорних юрисдикціях, і 5 листопада синхронно опублікували цикл розслідувань, заснованих на цих документах.

Доступ до даних вдалося отримати завдяки витоку інформації з двох компаній у Сінгапурі та на Бермудських островах. Документи опинилися в розпорядженні німецького видання Süddeutsche Zeitung, яке передало їх журналістам-расследователям з ICIJ і OCCRP.

У документах, серед іншого, фігурують понад 10 українських громадян. Завдяки Paradise Papers стала відома передісторія реєстрації панамських офшорів президента України Петра Порошенка, юристи якого спочатку вели переговори з компанією Appleby з острова Мен, але та відмовила їм через високі ризики.