Флінн з Білого дому просував американо-російський проект з побудови АЕС - The Guardian

13 вересня 20:14

Екс-радник Трампа просував створення консорціуму, який би займався побудовою атомних електростанцій на Близькому Сході.

 

Слідчі Конгресу США перевіряють інформацію про те, що працюючи в Білому домі, екс-радник з національної безпеки Майкл Флінн таємно просував проект приватних бізнес-кіл з побудови американо-російських АЕС на Близькому Сході.

Про це повідомляє The Guardian, додаючи, що в проекті барала участь державна компанія Росії "Рособоронпром", яка зараз під санкціями США.

Сьогодні був опублікований лист конгресменів-демократів Елайді Каммінгса і Еліота Енджела про те, що Флінн порушив федеральний закон, не розкривши перед урядом США факт своєї поїздки на Ближній Схід у липні 2015 року з метою просування американсько-російського проекту, а також замовчав деякі свої контакти з іноземцями. Конгресмени зауважували, що за це в США передбачено покарання у вигляді ув'язнення на 5 років.

Проект, який просував Флінн, передбачав створення консорціуму, який об'єднував компанії зі США, Нідерландів, країн Перської затоки, України, Британії, Ізраїля і Росії. Цей консорціум повинен був займатися проектуванням і побудовою 40 атомних реакторів на Близькому Сході.

У листі конгресменів також згадується про Томаса Кокрейна з консалтингової групи ACU Strategic Partners, яка співпрацює з Флінном. Кокрейн нібито говорив, що навіть після звільнення колишнього американського генерала з Білого дому, його проект лишився серед набору інструментів адміністрації Дональда Трампа.

"Кокрейн припускав, що президент США і Держсекретар Рекс Тіллерсон вважали цей проект цінним механізмом у приватному секторі для стабілізації і покращення відносин з Росією. Спільний проект також розглядався як спосіб форсувати американсько-російську співпрацю на Близькому Східі", - йдеться в статті.

Раніше повідомлялося, що колишній радник з питань національної безпеки президента США Майкл Флінн відмовився свідчити перед Комітетом з питань розвідки Сенату у справі про втручання Росії в американські вибори.

Раніше видання Reuters повідомляло, що президент Трамп просив директора ФБР припинити розслідування про зв'язки Флінна з РФ. Видання дізналося, що американський лідер зустрічався з Джеймсом Комі на наступний день після звільнення свого радника.