Довгостроковий кредитний рейтинг Аргентини знизився після президентських праймеріз

18 серпня 00:27

Пониження рейтингів підвищує вірогідність суверенного дефолту

 

Довгостроковий кредитний рейтинг Аргентини знижено через підвищену невизначеність внутрішньої і зовнішньої політики країни після недавніх праймеріз, на яких більшість голосів набрав лідер опозиції.

Міжнародне рейтингове агентство Fitch знизило довгостроковий кредитний рейтинг Аргентини на три ступені - з рівня B до CCC. Про це говориться в повідомленні агентства.

"Пониження рейтингів відображає підвищену невизначеність політики після минулих 11 серпня праймеріз, серйозне посилення умов фінансування і очікуване погіршення макроекономічної ситуації", - йдеться в повідомленні. Наголошується, що це збільшує вірогідність суверенного дефолту або якої-небудь реструктуризації.

Рейтингове агентство Standard&poor's знизило довгостроковий рейтинг Аргентини з B до B-, передає Bloomberg.

12 серпня падіння аргентинського песо до долара складало 33%. Після оголошення в Аргентині результатів президентських праймеріз, на яких переміг опозиційний кандидат Альберто Фернандес, іноземні інвестори стали різко позбавлятися від активів у цій країні. Аргентинський біржовий індекс S&P Merval 12 серпня впав на 48% у доларовому вираженні, що стало другим за величиною падінням протягом дня на фондових біржах, які відстежує Bloomberg.

Фернандес на праймеріз набрав 47,7% голосів, чинний лідер країни Маурісіо Макрі - 32,1%. У разі перемоги опозиційного кандидата екс-президент Крістіна Фернандес де Кіршнер (не є родичем Альберто Фернандеса), яка була при владі з 2007 по 2015 рік, стане віце-президентом країни.

Читайте також: Україна знизила видобуток вугілля з початку року на 4,6%

З 2015 року з початку президентського терміну Маурісіо Макрі в Аргентині ціни на електроенергію зросли на 2,1%, ціни на газ - на 3%. Причиною зростання цін в уряді називають скасування великої кількості субсидій, введених колишньою адміністрацією.

В 2018 році Аргентина зіткнулася з сильним економічним кризою. Річна інфляція склала 47,6% - один з найбільших показників у регіоні. Це змусило уряд взяти позику у МВФ у розмірі $ 56 мільярдів.