Дії Росії несуть загрозу економічного розколу для країн Балтії – спецслужба Литви

04 квiтня 06:31

Депаратмент держбезпеки Литви попередив, що політика РФ у сфері транспорту загрожує єдності Литви, Латвії та Естонії.

 

Російська транспортна стратегія несе в собі загрозу для економічної єдності країн Балтії – Литви, Латвії та Естонії.

"Стратегія Росії направляти вантажі місцевого походження у власні порти, яка змушувала гостро конкурувати транспортні компанії балтійських країн, може створити передумови для розколу їх позицій з різних важливих для регіону питань економічної безпеки", - йдеться в опублікованому в понеділок ДГБ і військовою розвідкою звіті про загрози нацбезпеки.

Як пише delfi, в документі наголошується, що Росія обмежила постачання нафти в Білорусь, прагне натиснути на неї з тим, щоб в обмін на пільги тарифів на залізничні перевезення перенаправити експорт нафтопродуктів в російський морські порти. За повідомленням ДГБ, "Росія прагнула блокувати вантажі, які слідували в РФ транзитом з послугами литовських транспортних компаній, намагаючись перейняти їх сама. За даними розвідки, росіяни також тиснули на Білорусь, щоб вона зупинила перевезення вантажів з Литви".

"Росія не тільки чинила тиск на Білоруську митницю, щоб вона періодично зупиняла транзит вантажів на контрольно-пропускних пунктах на литовсько-білоруському кордоні, але і ввела додаткові адміністративні вимоги до литовським автотранспортним компаніям і державним відомствам, крім того, була підвищена плата за дороги", - йдеться у звіті ДДБ.

Раніше повідомлялося, що за даними розвідки Литви, Росія наростила сили і можливості розпочати наступ проти будь-якої з трьох країн Балтії за 24 години, обмежуючи тим самим здатність НАТО відповісти на агресію належним чином.

Видання The Guardian писало, що Литва боїться пропаганди Росії як прелюдії до вторгнення. У Вільнюсі бояться, що Москва вигадує альтернативну історію для того, щоб виправдати агресію, як в Криму.

Тим часом, Литва хоче обмежити російськомовний контент в телеефірі для боротьби з "м'якою силою" Москви. У парламенті країни відзначили, що за останні кілька років кількість російськомовного контенту дуже зросла. Подібне рішення вже розглядали в Сеймі кількома роками раніше, проте не змогли його схвалити.