Демократія корисна для здоров'я — дослідження

14 березня 17:34

У країнах, в яких демократія встановилася за останні 50 років, тривалість життя зросла швидше.

 

Демократія позитивно впливає на серце, здоров'я і тривалість життя, з'ясували американські вчені під час дослідження, яке охопило 170 країн. Про це повідомляє британська газета The Guardian.

В країнах, в яких демократія встановилася за останні 50 років, тривалість життя зросла швидше. Також там зменшилася кількість смертей, пов'язаних з серцево-судинними захворюваннями, раком, цирозом і навіть з автомобільними аваріями.

Результати дослідження були опубліковані в журналі Lancet. У них йдеться, що позитивні зміни стали можливі не тільки завдяки збагаченню людей.

"Вільні і чесні вибори, схоже, відіграють важливу роль у поліпшенні здоров'я дорослого населення. Швидше за все, це пов'язано з більшою підзвітністю уряду і його здатністю відгукуватися. Демократія дає набагато більше переваг для здорового життя, ніж автократія", - пишуть дослідники.

Доповідь вийшла у той час, коли демократія стикається з викликом зростаючої популярності популізму. Більшість населення світу живе в демократичних країнах, проте більше двох мільярдів осіб проживають у державах, де демократія пасе задніх, наприклад, в Індії, Туреччині і Бразилії.

Раніше повідомлялося, що Україна посіла 77-е місце з 126 країн світу в рейтингу верховенства права 2019 року. За словами укладачів рейтингу, нинішній рейтинг продемонстрував подальше погіршення верховенства права у світі, зокрема в сфері "обмежень урядових повноважень", що свідчить про зростання авторитаризму.