Демократи погрожують розпочати розслідування проти генерального прокурора США Барра – Deutsche Welle

07 травня 07:50

В Палаті представників вимагали від Барра повну версію звіту Мюллера до 6 травня, однак генпрокурор відхилив вимогу демократів.

 

У Конгресі США представники Демократичної партії пригрозили почати розслідування відносно генерального прокурора і міністра юстиції Вільяма Барра за фактом нібито виявленої їм неповаги до Конгресу, заявив голова комітету Палати представників у справах юстиції Джеральд Надлер, повідомляє Deutsche Welle.

Надлер заявив, що якщо Барр не виконає всі вимоги представників демократів у Конгресі, включно із наданням повної версії доповіді спеціального прокурора Роберта Мюллера про можливе втручання Росії у президентські вибори в США в 2016 році, а також основні докази до нього, то вже 8 травня відповідний комітет Палати представників прийме рішення про початок розслідування.

Термін, протягом якого демократи вимагали звіт Мюллера від Барра, закінчився 6 травня. Генпрокурор раніше відмовився надати Конгресу повну версію доповіді і відмовився свідчити перед Конгресом 2 травня. У цих умовах, заявив Надлер, у комітету не залишається іншого виходу.

18 квітня Генеральний прокурор США Вільям Барр опублікував відредагований звіт спеціального прокурора США Роберта Мюллера щодо російського втручання в американські вибори 2016 року і змові кампанії Трампа з Росією. Редакція ZN.UA опублікувала витяги з 450-сторінкового звіту, який оприлюднено на сайті Міністерства юстиції Сполучених Штатів.

24 березня генпрокурор США Вільям Барр спрямував Конгресу листа, у якому написав, що в ході розслідування російського втручання у вибори президента США в 2016 році команда спецпрокурора Роберта Мюллера не зібрала достатньої кількості беззаперечних доказів свідомої змови Дональда Трампа та його команди з росіянами. Також Мюллер не зміг довести, що Трамп перешкоджав розслідуванню.

Роберт Мюллер з 2017 року вів розслідування, яке було покликане з'ясувати, чи можна говорити про російське втручання до американських виборів у 2016 році. Серед іншого, перед ним стояло завдання з'ясувати, чи була змова між штабом Трампа та Росією, у зв'язку з чим Мюллер притягнув до відповідальності багатьох людей із близького кола президента Дональда Трампа. Колишнього главу виборчого штабу Трампа та політтехнолога засудженого екс-президента України Януковича Пола Манафорта засудили до 7,5 років тюремного ув'язнення. Крім президента-втікача Януковича, клієнтами Манафорта були Рінат Ахметов, Борис Колесніков, Андрій Клюєв і Сергій Тігіпко. На своїх українських клієнтах Пол Манафорт заробив 60 мільйонів доларів, а задекларував лише 14. Також різні звинувачення були висунуті ще 33 пов'язаним з штабом Дональда Трампа людям.