CNN опублікував останні слова вбитого журналіста Хашоггі

10 грудня 11:50

Оригінальна стенограма аудіозапису була підготовлена турецькими спецслужбами.

 

"Я не можу дихати". Такими були останні слова журналіста The Washington Post Джамаля Хашоггі після того, як на нього напали в генеральному консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі на початку жовтня, повідомило джерело американського телеканалу CNN, яке прочитало стенограму аудіозапису останніх хвилин життя саудівського оглядача в приміщенні дипломатичної установи.

Джерело телеканалу розповіло, що згідно зі стенограмою, було ясно, що вбивство 2 жовтня було не невдалою спробою повернути Хашоггі в Саудівську Аравію, а виконанням заздалегідь навмисного вбивства журналіста.

Відповідно до джерела CNN, в розшифровці запису - серія телефонних дзвінків, які інформують про хід операції. Турецькі офіційні особи вважають, що дзвінки були зроблені в Ер-Ріяд.

CNN повідомляє, що оригінальна стенограма аудіозапису була підготовлена турецькими спецслужбами. Турецькі чиновники ніколи не говорили, як вони отримали аудіо.

В одній з версій пояснень його смерті саудівські чиновники припустили, що Хашоггі був випадково задушений. Але згідно стенограмі, за словами джерела CNN, голос журналіста неодноразово заявляв, що він не міг дихати.

Незважаючи на його прохання, останніми помітними словами Хашоггі на записи є: "Я не можу дихати".

Журналіст видання The Wahigton Post Джамаль Хашоггі зник 2 жовтня, після того, як увійшов до будівлі консульства Саудівської Аравії в Стамбулі для отримання документів, що підтверджують згоду першої дружини на другий шлюб. Саудівські дипломати стверджували, що Хашоггі покинув консульство після нетривалого перебування там. Однак, за даними турецької поліції, журналіст не виходив з консульства.

19 жовтня Ер-Ріяд визнав факт вбивства Джамаля Хашоггі в будівлі консульства в Стамбулі. Згідно з офіційною версією, журналіста вбили під час раптової бійки.

За словами президента Туреччини Реджепа Ердогана, в Саудівській Аравії заарештували 18 осіб за підозрою у вбивстві Хашоггі.

Турецька газета Sabah повідомляла про ідентифікацію групи з 15 осіб, які прилетіли до Туреччини з Саудівської Аравії в день зникнення Хашоггі і незабаром повернулися назад.

Також повідомлялося, що влада Туреччини розташовують аудіо - і відеодоказами того, що зниклого журналіста катували, а потім убили на території консульства.

Також повідомлялося, що влада Туреччини має аудіо - і відеодокази того, що зниклого журналіста катували, а потім убили на території консулльства.

За даними каналу Al Jazeera, Хашоггі ввели наркотик і розчленували безпосередньо в кабінеті консула.

Джамаль Хашоггі виїхав з Саудівської Аравії в США через півроку після того, як йому заборонили публікувати свої матеріали, і навіть писати в Twitter. Він неодноразово виступав з критикою політики королівського дому Аль-Сауда, проте стверджував, що не є опозиціонером до королівської сім'ї.

Детальніше про міжнародні наслідки справи Хашоггі читайте в матеріалі Миколи Замикули "Зникнення журналіста" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".