Чистка Міністерства внутрішньої безпеки США турбує союзників Трампа — Politico

09 квiтня 15:38

Деякі стурбовані зростаючим впливом головного помічника Міллера.

 

Союзники президента Трампа по Республіканській партії в Конгресі США стурбовані кадровими чистками в Міністерстві внутрішньої безпеки і закликають його не звільняти топових чиновників, після чого може бути важко вирішити кризу на кордоні і у федеральному агентстві, яке контролює імміграційну політику, передає журнал Politico.

Дії Трампа в Міністерстві внутрішньої безпеки та інших відомствах здивували ключових республіканців, пише журнал.

Деякі стурбовані зростаючим впливом головного помічника Стівена Міллера.

А після листопадових проміжних виборів, на яких виборці відхилили жорстку імміграційну порядку Трампа, президент знову робить її центральним елементом програми Республіканської партії, підкреслює Politico.

9 квітня Трамп запропонував повернутися до політики поділу родин мігрантів на американо-мексиканському кордоні. Трамп протягом декількох місяців переконував співробітників своєї адміністрації повернутися до цієї практики. Проти ініціативи виступала міністр внутрішньої безпеки США Кірстен Нільсен, яку президент 7 квітня відправив у відставку.

Читайте також: Трамп знову запропонував розділяти мігрантів та їх дітей на кордоні

8 квітня федеральний суддя в Сан-Франциско заборонив адміністрації президента США відправляти до Мексики мігрантів, шукачів притулку, на час розгляду їх справ у міграційних судах. Рішення набуде чинності 12 квітня.

У травні-червні 2018 року в США більше двох тисяч дітей мігрантів були розділені зі своїми батьками. Це сталося через оголошену політику "нульової терпимості", при якій затриманих на кордоні мігрантів почали відправляти у в'язниці, а їхніх дітей - у центри утримання для неповнолітніх.

Інформація про масові розділення сімей мігрантів викликала протести в США, які підтримала в тому числі перша леді США Меланія Трамп. У підсумку Дональд Трамп заборонив практику поділу сімей.

Питання міграції є ключовими для Трампа. Під час виборчої кампанії 2016 року Дональд Трамп пообіцяв побудувати стіну на південному американському кордоні з Мексикою, щоб скоротити число нелегальних мігрантів, які потрапляють до США. Він попросив Конгрес виділити 5,7 мільярдів доларів на будівництво прикордонного паркану. Відмова конгресменів виділити необхідні кошти стала причиною найтривалішого шатдауна в історії США - фінансування роботи уряду було припинено більш ніж на місяць, у зв'язку з чим близько 880 тисяч федеральних працівників не отримували зарплату. Щоб отримати гроші в обхід Конгресу Трамп 15 лютого оголосивнадзвичайний стан в США. Через два тижні Палата представників проголосувала за ухвалення резолюції про скасування режиму НС.