Британія запровадить санкції проти Росії після Brexit

17 квiтня 10:18

Британські санкції будуть жорсткішими за європейські.

 

Уряд Великої Британії представив регламент про санкції проти Росії, який має набути чинності після того, як королівство покине Євросоюз. На сайті уряді йдеться, що закон замінить чинне європейське законодавство "по суті з тим же ефектом" і покликаний "мотивувати Росію на припинення дій щодо дестабілізації України".

"Російська агресія стосовно до України не обмежується Донбасом і Кримом. Ми знаємо, що таємно і відкрито Росія при кожній можливості прагне нашкодити Україні", - йдеться в документі.

Однак на ділі британський закон прописує деталі, яких немає в загальноєвропейських санкційних документах, пише РБК.

Наприклад, санкції ЄС не передбачають покарання за їх недотримання - питання відповідальності покладаються на країни-члени ЄС. Велика Британія пропонує ввести кримінальну відповідальність за порушення режиму санкцій, включно із покаранням у вигляді тюремного ув'язнення на строк до десяти років за порушення заборон на торгівлю з Росією.

Ще однією істотною відмінністю буде можливість для Великої Британії засекречувати внесення до санкційного списку конкретної особи, якщо "це потрібно в інтересах національної безпеки або міжнародних відносин".

Британські санкції проти Росії будуть зобов'язані виконуватися не тільки на території країни, але і британськими підданими за межами Великої Британії. Повноваження з контролю за виконанням цих санкцій будуть поширюватися на британські морські судна в міжнародних або іноземних водах, судна без національності та іноземні судна в міжнародних водах.

Зараз у Великій Британії діють три режими санкцій щодо Росії у відповідності з актами ЄС:

- заморожування активів росіян і українців, причетних до порушення територіальної цілісності та суверенітету України (наприклад, Аркадія Ротенберга, Дмитра Рогозіна, Костянтина Малофєєва, Юрія Ковальчука та ін);

- обмеження фінансування нафтогазових компаній і держбанків; ембарго на поставки в РФ військових товарів та продукції подвійного призначення;

- заборона на імпорт кримських товарів, на інвестиції в економіку анексованого Росією півострова.

Вихід Великої Британії з Європейського Союзу має відбутися 31 жовтня.