Болтон застеріг Мадуро від застосування насильства

28 сiчня 01:25

Радник Трампа пообіцяв "заходи у відповідь" на будь-які спроби тиску на американських дипломатів чи опозицію.

 

Залякування та застосування насильства щодо представників дипломатичного корпусу США або опозиції у Венесуелі неприпустиме, і у разі, якщо чинний президент Венесуели Ніколас Мадуро вирішить діяти таким шляхом, його дії спричинять за собою відповідні заходи, заявив радник президента США з національної безпеки Джон Болтон у своєму Twitter-акаунті.

Будь-яке посягання на життя і свободу, а також залякування опозиціонерів і дипломатів буде розцінюватися Вашингтоном, як "грубе посягання на верховенство закону" та призведе до "значних заходів у відповідь", заявив радник Трампа. Втім, що ж саме розуміють у Вашингтоні під "заходами у відповідь" - військову інтервенцію, або щось інше - Болтон не уточнив.

При цьому Болтон звинуватив у підтримці режиму Ніколаса Мадуро Гавану, заявивши, що підтримка і контроль сил безпеки та воєнізованих формувань чинного президента країни з боку Куби "добре відомі".

Як повідомлялося, 23 січня у Венесуелі з новою силою спалахнули масові акції протесту проти режиму Ніколаса Мадуро, інавгурація якого відбулася два тижні тому. На багатотісячному мітингу в Каракасі голова Національної Асамблеї Хуан Гуайдо склав присягу тимчасового президента Венесуели. США визнали його легітимним главою держави. Слідом за Вашингтоном це зробили Євросоюз, Ізраїль, Організація американських держав, уряди Канади, Бразилії, Коста-Ріки, Аргентини, Парагваю, Перу, Колумбії, Еквадору, Чилі, Гватемали і Гондурасу. Україна також заявила про підтримку венесуельської опозиції.

Напередодні Німеччина, Франція і Великобританія закликали Ніколаса Мадуро оголосити протягом 8 днів нові президентські вибори, інакше вони визнають президентом Венесуели Хуана Гуайдо. Уряд Венесуели відкинув цей ультиматум.

У підтримку Мадуро висловилися Росія, Болівія, Мексика, Куба і Туреччина.

20 травня 2018 року у Венесуелі відбулися дострокові вибори президента країни, левова частка опозиції бойкотувала їх. ЦВК оголосила про впевнену перемогу чинного президента Ніколаса Мадуро, якому вдалося отримати 68% голосів на тлі вкрай низької явки.

Виборам передували масові протести, учасники яких звинувачували президента країни в ігноруванні законів, взятті під варту політичних опонентів і в економічних проблемах країни, де рівень інфляціі сягнув рекордного рівня.

Визнавати результати організованих Мадуро "виборів" відмовилися США, ЄС і частина держав Латинської Америки. США і ЄС ввели проти режиму Мадуро жорсткі санкції.

Детальніше читайте у статті Олексія Коваля "Гнів Венесуели" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".