Boeing вирішив оновити програмне забезпечення проблемних літаків — ЗМІ

16 березня 01:25

На оновлення прграмного забезпечення заборонених для використання літаків відвели 10 днів.

 

Boeing оновить програмне забезпечення для заборонених у результаті двох авіакатастроф літаків 737 MAX.

Про це повідомляє AFP з посиланням на джерело у Twitter.

"Boeing протягом 10 днів випустить оновлення програмного забезпечення запобігання зриву (також звалювання - ред.) 737 MAX", - йдеться в повідомленні.

Як відомо, літак 737 Boeing, який вперше розпочали експлуатувати наприкінці 1960-х років, є найпопулярнішою моделлю авіаційної промисловості і найприбутковішим продуктом виробника Boeing. Новітня версія двигуна MAX мала понад 5000 замовлень на суму понад 600 мільярдів доларів, повыдомляє Укрінформ.

Однак, після нещодавньої аварії літака цього типу ставлення до MAX змінилося. Акції Boeing різко подешевшали. Станом на 11 березня, компанія втратила понад 11% своєї вартості на тлі реакції на падіння літака в Ефіопії.

10 березня в Ефіопії зазнав катастрофи авіалайнер компанії Ethiopian Airlines. Boeing 737-800 MAX рейсу ET 302 вранці в неділю вилетів з аеропорту Боле в столиці Ефіопії Аддіс-Абеба до столиці Кенії Найробі. Через кілька хвилин після зльоту літак зник з радарів. О 8:44 за місцевим часом він впав за 62 км від Аддіс-Абеби, в районі міста Бішофту. Трекер Flightradar24 називає можливою причиною аварії неполадки, що виникли відразу після вильоту літака з аеропорту.

На борту літака перебували громадяни 33 держав - 149 пасажирів і восьмеро членів екіпажу. За попередньою інформацією, українців серед загиблих немає.

Рішення про тимчасову заборону польотів Boeing 737 MAX були прийняті в Євросоюзі, Канаді, Україні, Австралії, Китаї, Сінгапурі, Ефіопії, Південної Кореї, а також авіаперевізниками Aeromexico, Cayman Airways, Comair і Aerolíneas Argentinas.

Федеральне управління цивільної авіації США не збиралося закривати повітряний простір для літаків цього типу, проте президент Дональд Трамп розпорядився заборонити польоти Boeing 737 MAX над територією країни.