Boeing 737 MAX 8 можуть відновити польоти тільки у наступному році

15 липня 03:29

Проблема пов'язана з виправленням недоліків авіалайнера та можливою зміною керівництва у Федеральному управлінні цивільної авіації США.

 

Польоти авіалайнерів Boeing 737 MAX, які були припинені майже у всьому світі після двох авіакатастроф, зможуть відновитися не раніше 2020 року, пише американське видання The Wall Street Journal з посиланням на власні джерела в американській авіаційній галузі та уряді США.

Як повідомляє газета, джерела зазначили, що авіабудівна корпорація Boeing не зуміє усунути виявлені у конструкції та програмному забезпеченні літака недоліки раніше початку 2020 року.

При цьому, як повідомило анонімне джерело в уряді, відновленню польотів може перешкодити зміна керівництва у Федеральному управлінні цивільної авіації США (FAA) – нинішні керівники установи відносяться до проблем корпорації більш лояльно.

Нагадаємо, пасажирський літак Boeing 737 індонезійської авіакомпанії Lion Air зазнав аварії в Яванському морі через 13 хвилин після зльоту з аеропорту Джакарти. На борту знаходилися 188 осіб, серед яких 181 пасажир, двоє пілотів і шість бортпровідників, ніхто з них не вижив. Причинами падіння назвали проблеми у системі керування, що виникли після зльоту.

10 березня в Ефіопії зазнав катастрофи авіалайнер компанії Ethiopian Airlines. Boeing 737 MAX 8 рейсу ET 302 вилетів з аеропорту Боле в столиці Ефіопії Аддіс-Абеба в столиці Кенії Найробі. Через кілька хвилин після зльоту літак зник з радарів. В 8:44 за місцевим часом Boeing впав в 62 км від Аддіс-Абеби, в районі міста Бішофту. Трекер Flightradar24 називає можливою причиною аварії проблеми, що виникли відразу після вильоту літака з аеропорту.

На борту літака перебували громадяни 33 держав - 149 пасажирів і вісім членів екіпажу. Українців серед загиблих немає.

Рішення про тимчасову заборону польотів Boeing 737 MAX були прийняті в Євросоюзі, Канаді, Україні, Австралії, Китаї, Сінгапурі, Ефіопії, Південної Кореї, а також авіаперевізниками Aeromexico, Cayman Airways, Comair і Aerolíneas Argentinas.

Федеральне управління цивільної авіації США не збиралося закривати повітряний простір для літаків цього типу, проте президент Дональд Трамп розпорядився заборонити польоти Boeing 737 MAX над територією країни.

5 травня стало відомо, що американська авіабудівна корпорація Boeing ще за рік до першої авіакатастрофи за участю авіалайнера 737 Max знала про проблеми з датчиками, проте приховувала цю інформацію від громадськості.