Блумберг порівняв вторгнення Путіна в Україну з анексією Каліфорнії Америкою 200 років тому

13 лютого 11:53

За словами Блумберга, дії Путіна "цілком зрозумілі".

 

Американський мільярдер, філантроп і колишній мер Нью-Йорка Майк Блумберг заявив, що агресія Росії щодо України і зокрема анексія Криму схожа на ситуацію з анексією Каліфорнії Америкою, передає The Washington Post.

"Ще в лютому 2015 року Майк Блумберг у своєму коментарі в Інституті Аспена назвав вторгнення Путіна в Україну, анексію Криму і ворожість до Заходу не тільки цілком зрозумілими, але і рівнозначними діям, що США вчинили за свою 200-річну історію", - йдеться в повідомленні видання.

За словами Блумберга, Росія зробила так, як Америка 200 років тому.

"Якщо ви по-справжньому задумаєтеся, що Америка зробила, якщо б у нас була сусідня країна, де багато людей в цій країні хотіли б бути американцями. Техас і Каліфорнія - вам це про щось говорить? Ми просто пішли і взяли їх. Я не вважаю, що Путін робить добру справу, що це було дозволено. Але ми це зробили, це було 200 років тому", - підкреслив Блумберг.

За даними WP, між цими двома подіями є і велика різниця.

"Американська експансія в 19-му столітті відповідала (на жаль) міжнародним нормам поведінки того часу. І, навпаки, напад Росії на Україну означав різкий відхід від міжнародного порядку, який залишився недоторканим з кінця Другої світової війни", - йдеться у публікації.

Повідомляється, що Блумберг провів ще одну аналогію, порівнявши анексію Криму з заволодінням військовою базою США в бухті Гуантанамо (Куба). Однак військово-морська база США в бухті Гуантанамо була заснована не в результаті військового вторгнення спецназу без розпізнавальних знаків, а згідно з договором 1903 року з кубинським урядом.

Блумберг пояснив, що у Путіна є вагомі причини бути агресивним у Європі, оскільки захід спровокував його розширенням НАТО.

Мільярдер зазначив, що перемога США в протистоянні з Іраном можлива тільки у разі допомоги Росії "як союзника".

"Ми ніколи не зможемо зупинити Іран щодо набуття статусу ядерної держави, якщо у нас не буде Росії "як союзника" , - додав Блумберг.

Раніше повідомлялося, що мільярдер і філантроп Майк Блумберг підтримав би кандидатуру сенатор від Вермонта Берні Сандерс проти Дональда Трампа, якби вони боролися за крісло американського президента. Але Блумберг все-таки розкритикував Сандерса за вкрай ліву позицію, яку він назвав "непрактичною" тому що "те, що Сандерс хоче зробити, ніколи не пройде голосування в Конгресі".

Президентські вибори в США 2020 року заплановано на 3 листопада. У них може бути обраний 46-й президент США (у випадку, якщо Дональд Трамп не буде обраний на другий термін). Згідно з Другою статтей Конституції США, для обрання президентом Сполучених Штатів Америки особа повинна бути громадянином США за народженням, не молодше 35 років, які прожили на території країни не менше 14 років.

Найчастіше кандидати висуваються від однієї з політичних партій США в ході праймеріз - інститут первинних президентських виборів, за результатами яких спрямовуються делегати на загальнонаціональну партійну конвенцію, де має бути визначений єдиний партійний кандидат у президенти.