Більшість росіян очікують на подальше падіння економіки РФ – соцопитування

05 лютого 07:43

Рейтинг Путіна демонструє незначне зниження.

 

54% росіян вважають економічну ситуацію в РФ поганою, 41% - задовільною, лише 3% - високою. Ще 2% вагалися з відповіддю, повідомляє Фонд "Общественное мнение" (ФОМ).

У грудні 2015 року її назвали поганою 43% громадян Росії, а в травні минулого року лише 30% негативно відгукувалися про стан російської економіки.

58% респондентів вважають, що економічна ситуація в Росії погіршується. На думку 27%, в економіці нічого не змінюється, а 9% відмітили поліпшення в цій сфері. Ще 6% вагаються з відповіддю. Місяць тому 41% вважали, що економічна ситуація погіршується.

При цьому, згідно з даними ФОМ, за січень рейтинг президента РФ Володимира Путіна знизився з 74% до 72%, на початку січня 84% респондентів оцінювали його роботу добре, в кінці січня - 82%. За січень з 55% до 52% знизилося число тих, хто позитивно оцінює діяльність прем'єр-міністра Росії Дмитра Медведєва.

Директор проектів ФОМ Людмила Преснякова вважає, що поки ситуацію в економіці РФ населення буде пов'язувати з діями "зовнішніх ворогів". Невдоволення владою "може з'явитися в останню чергу, для цього потрібно збіг багатьох факторів - зростання інфляції, безробіття, затримки зарплат", а також непопулярні політичні рішення, говорить Преснякова. На її думку, те, що більшість вважає становище в економіці поганим, ще не означає, що "населення доведене до точки кипіння".

Раніше видання Radio Free Europe Radio Liberty писало, що криза в Росії починає руйнувати пропаганду Кремля. Загальнонаціональні протести далекобійників і страйк вчителів у Сибіру вказують на те, що неприємна реальність економічної кризи в країні починає пробивати стіну солодкої пропаганди Володимира Путіна.

В цей же час, видання Washington Post писало, що саме телешоу допомагають Путіну легко змінювати "ворогів" Росії. Впродовж останніх двох років пропагандистські шоу скеровують громадську думку в Росії від однієї кризи до іншої. Спочатку вони змушували росіян емоційно реагувати на революцію в Україні, потім на анексію Криму, знищення малайзійського авіалайнера "Боїнг 777" і тепер вторгнення Росії в Сирію.