Австралійські парламентарії вшанують пам'ять жертв Голодомору в Україні

25 листопада 04:10

З нагоди 85-ї річниці Голодомору у Палаті представників і Сенаті будуть озвучені заяви на згадку всіх постраждалих.

 

Союз українських організацій Австралії (СУОА) домовився про оприлюднення заяв на згадку жертв Голодомору 1932-33 років в Україні, повідомляє власкор "Укрінформу" з посиланням на голови СУОА Стефана Романіва.

"Ми провели зустрічі з членами австралійсько-української парламентської групи дружби Крісом Крюзером і сенатором Катериною Білик, які погодилися озвучити заяви з нагоди 85-ї річниці Голодомору в Палаті представників і Сенаті відповідно. Крім того, про Голодомор згадають у парламентах штатів Вікторія (Мельбурн), Новий Південний Уельс (Сідней) та Південна Австралія (Аделаїда)", – розповів Романів.

Наголошується, що серед інших заходів заплановано низку концертів-реквіємів, в яких братимуть участь місцеві українські колективи "Легенда" і "Верховина". Крім того, будуть проведені поминальні святочні літургії у всіх українських храмах Австралії, також заплановані публікації інформаційних матеріалів в місцевих виданнях - The Australian і Canberra weekly.

У столиці держави Канберрі проведуть традиційний захід пам'яті за участю дипломатів та української громади. Також у суботу, 25 листопада, українські родини в Австралії запалять свічку пам'яті на честь тих, хто віддав своє життя в цій страшній трагедії.

Як свідчать дані опитування Соціологічної групи "Рейтинг", три чверті громадян України (77%) згодні з твердженням, що Голодомор 1932-33 років був геноцидом українського народу, не погодилися з цим 13% опитаних, не визначилися - 11%.

Нагадаємо, що в грудні минулого року Верховна Рада звернулася до демократичних держав світу із закликом визнати Голодомор 1932-1933 років в Україні геноцидом українського народу.

Крім України, Голодомор визнали геноцидом 15 держав, серед яких Канада, Польща, Португалія, Грузія, Австралія, Литва, Латвія і Естонія. Ще дев'ять країн приймали резолюції про засудження Голодомору як злочину радянського тоталітарного режиму проти українського народу. Конгрес США голосував за відповідні резолюції у 2003, 2006 і 2008 роках.

Детальніше про Голодомор читайте у статті Сергія Махуна "Голодомор 1932-1933: Як "горіло життя" українських селян".