В Тегерані і Лондоні спалахнули антиурядові протести

11 сiчня 19:01

Протестувальники вимагають відставки уряду через аварію українського літака.

 

У столиці Ірану Тегерані почалися акції протесту проти Корпусу вартових ісламської революції (КВІР) після того, як іранською ракетою був збитий "Боїнг" 737-800.

Протестувальники зібралися перед університетом Аміра Кабіра в Тегерані, закликали керівництво країни до відставки. Юрба вигукувала гасла проти верховного лідера аятоли Алі Хаменеї.

Як повідомляє Reuters, демонстранти на вулиці також розірвали фотографії Касема Сулеймані, командира Гвардійських сил, який був убитий під час удару безпілотника США.

В акції, яка проходить під гаслом: "Відставки недостатньо, потрібно судове переслідування", нараховується від 700 до тисячі осіб.

Тим часом в Лондоні проходять акції проти війни з Іраном. Протестуючі зібралися в Честерфілді, Манчестері, Ньюкаслі, Ліверпулі і Брістолі. Рух виступає за виведення військ з Іраку і припинення війни з Іраном.

Kate Hudson of @CNDuk and the legendary Tariq Ali speaking on #NoWarOnIran #NoWarWithIran platform pic.twitter.com/Veps8UjI0K

- London CND (@LondonRegionCND) January 11, 2020

У суботу, 11 січня, командувач аерокосмічними силами Корпусу Вартових Ісламської революції (КВІР) Амір Алі Хаджізаде взяв на себе всю відповідальність за катастрофу українського літака під Тегераном. Іран заявив, що він помилково збив український лайнер., назвавши трагедію "людською помилкою". Ще в п'ятницю Іран заперечував, що випустив ракету по літаку, і звинувачував західні уряди в "психологічній війні". Президент країни Хассан Роухані висловив співчуття з приводу трагедії.

Вранці 8 січня в Ірані зазнав аварії літак "Міжнародних авіаліній України", який летів з Тегерана в Київ. В авіакатастрофі загинуло 11 громадян України – двоє пасажирів і дев'ять членів екіпажу. Крім українців на борту літака перебували громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Великобританії, Швеції та Афганістану: всього 176 осіб.

У "МАУ" повідомили, що літак Boeing 737-800 NG, який розбився в Тегерані, пройшов останнє планове технічне обслуговування 6 січня 2020 року.

Україна направила в Тегеран групу фахівців для участі в розслідуванні спільно з іранською стороною.

Про страту іранського генерала, катастрофу українського "Боїнга" і наслідки для України читайте в матеріалі Сергія Немирича "Високосний жах 2020".