Армія США буде приховувати дані про поширення коронавірусу

27 березня 02:14

В американській армії побоюються, що інформація про захворювання військовослужбовців може бути використана на шкоду державі.

 

Збройні сили США припинять надавати відомості про поширення коронавірусу в своїх рядах, оскільки це може поставити під загрозу деякі операції, повідомляє Reuters.

Міністр оборони США Марк Еспер заявив журналістам, що збройні сили хотіли б надавати повну інформацію про поширення коронавірусу серед військовослужбовців, однак деякі відомості, пов'язані з оперативною діяльністю військ, повинні залишитися в таємниці, оскільки це поставить під загрозу національну безпеку.

"Ми готові давати узагальнені цифри, але не детальні відомості, - сказав Еспер, - оскільки інакше може бути розкрита інформація, яка поставить нас ризикам, можливо, більшим, ніж в інших випадках". Міністр оборони не став уточнювати, яка саме інформація буде прихована.

"Я не хотів би надавати інформацію регулярно, за всіма командуванями, після чого у нас через шість, сім тижнів можуть виникнути проблеми в різних місцях саме через це", - підкреслив Еспер.

Збереження у таємниці відомостей, які можуть дати противникам США інформацію про оперативну діяльність військ, особливо важливо в "гарячих точках", де американські війська ведуть бойові дії, таких як війна проти "аль-Шабааб" у Східній Африці чи "Ісламської держави" в Сирії і Афганістані.

Журналісти були стурбовані можливими ускладненнями, які пов'язані з великою кількістю військовослужбовців і недоліком у армії власних засобів боротьби з коронавірусом, оскільки зараз всі зусилля спрямовані на допомогу цивільним. У збройних силах США вже було 280 випадків зараження коронавірусом. У той же час Еспер запевняє, що у командирів на місцях є багато можливостей дотримуватися карантину і не дати інфекції поширитися.

Американські політики вже закликали використовувати можливості збройних сил для боротьби з епідемією і підтримки карантину в США. Також представники США вустами держсекретаря і посла в КНР звинувачували Китай у приховуванні інформації про поширення коронавіруса і приховування статистики про епідемії в китайських провінціях.