Amnesty International порівняла російські табори з ГУЛАГом

25 жовтня 13:04

Росіяни в ХХІ столітті дозволяють поводитися з собою так само, як і за Сталіна, Івана Грозного і хана Батия.

 

Сучасні умови транспортування ув'язнених на Росії не відповідають жодним стандартам гуманності і можуть бути прирівняні до тортур, йдеться в доповіді Amnesty International "Этапирование заключенных в России: Путь в неизвестность".

Як наголошується в доповіді, Російська Федеральна служба виконання покарань успадкувала від радянського ГУЛАГу мережу виправних колоній, багато з яких розташовані в колишніх виправно-трудових таборах, які знаходяться в малонаселених регіонах країни. Це означає, що перевозять ув'язнених на віддалені відстані – часто до 5 000 км.

"Ув'язнених для відправлення до місць відбування покарання набивають в тісні камери спецвагонів, де вони позбавлені свіжого повітря, світла, води, постільної білизни. Протягом багатогодинних стоянок їм не дозволяють належною мірою користуватися туалетом. І такі подорожі з етапу на етап за тисячі кілометрів часто тривають більше місяця", – заявив Денис Кривошеєв, заступник директора Amnesty International по Європі та Центральній Азії.

Ув'язнених зазвичай перевозять у залізничних спецвагонах; їх називають "столипинськими" - ще один пережиток радянського минулого. Згідно з нормами, 12 і більше осіб разом з речами поміщають в одне купе залізничного вагону для перевезення ув'язнених – в якому можуть нормально спати тільки четверо, наголошується в доповіді.

"Ув'язнені проводять дні і тижні без будь-якого зв'язку з зовнішнім світом. На весь час етапування вони повністю зникають з поля зору, їх нескінченних страждань не бачить ніхто. Це не що інше, як нелюдське і принижуюче гідність поводження, якому пора покласти край", - вважають в Amnesty International.

У доповіді наводиться маршрут українського режисера Олега Сенцова, якого спочатку вивезли за 9000 кілометрів від Сімферополя до Якутська, а потім перевезли через усю Сибір на Ямал.

У березні 2016 року предстоятель Руської православної церкви Кирило Гундяєв закликав захистити православ'я від західного єресі визнання прав людини.