Звільнення Савченко та Рубана не знімає з них обвинувачення — Луценко

16 квiтня 11:45

Генпрокурор назвав кілька причин, які, на його думку, призвели до звільнення Савченко та Рубана з під варти.

 

Звільнення з під варти народної депутатки Надії Савченко та колишнього керівника центру звільнення полонених "Офіцерський корпус" Володимира Рубана не означає зняття з них обвинувачення в підготовці теракту, державного перевороту та поваленні влади, повідомив на своїй сторінці у Facebook генпрокурор Юрій Луценко.

"Ну і головне: звільнення з-під варти на підготовчому судовому засіданні зовсім не означає зняття обвинувачення. ГПУ наполягає на достатності доказів Савченко і Рубана в скоєнні злочинів. Впевнений, що завезення важкої зброї з так званої "ДНР" для обстрілу української столиці не залишиться безкарним", - написав Луценко.

За його словами, сьогодні в Україні "судова система тяжко хвора". Він назвав кілька пояснень цьому, а також відповідному рішенню суду щодо Савченко та Рубана.

"Причина перша - дозволені законом маніпуляції із безкінечними змінами адвокатів. У Савченко таких адвокатів (які то входили в процес, то покидали його) було 8 платних і 1 безплатний від держави. Законопроект для усунення цих зловживань давно лежить в Верховній Раді", - зазначив Луценко.

Другою причиною він назвав критично малу кількість суддів у судах. За словами генпрокурора, 40% незаповнених вакансій призводить до того, що відвід навіть одного судді призводить до передачі справи в інший суд.

"Футбол" зміни судів у справі Савченко - Рубана з каруселлю відводів на кожному етапі вражає: Верховний суд- Чернігівський районний- Чернігівський апеляційний - Верховний суд- Солом‘янський районний- Київський апеляційний - Верховний суд - Київський апеляційний - Дарницький районний - Київський апеляційний - Броварський районний", - написав Луценко.

Третьою причиною на його думку є небажання окремих суддів виконувати свою роботу.

"Інакше як самоусуненням важко назвати самовідвод у цій справі тільки тому, що хтось з родичів судді проживає на окупованій території", - зазначив генпрокурор.

Читайте також: Звільнена з-під варти Савченко планує повернутися в Раду – адвокат

Нагадаємо, Надію Савченко та Володимира Рубана звільнили прямо в залі суду. Суд, пояснив, що прийняв таке рішення, тому що термін запобіжного заходу закінчився опівночі, 15 квітня, а новий не був обраний. Прокурори не надали нового клопотання, тому суд прийняв таке рішення.

Володимира Рубана затримали з великою партією зброї на контрольному пункті в'їзду-виїзду "Майорське" 8 березня 2018 року. Йому повідомили про підозру за ч. 1 ст. 263 КК (незаконне поводження зі зброєю), ч. 1 ст. 14 (готування до злочину), ч. 3 ст. 258 (терористичний акт). Суд заарештував його без права на заставу.

23 березня суд також обрав Надії Савченко запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без можливості внесення застави. Напередодні Верховна Рада позбавила Савченко депутатської недоторканності, а також схвалила її затримання й арешт.

Депутата підозрюють у підготовці теракту, державного перевороту та поваленні влади. За словами генпрокурора Юрія Луценка, слідство має докази участі представників Російської Федерації у сприянні Савченко і Рубану у підготовці перевороту.

Детальніше про політичні мотиви і наслідки "справи Савченко-Рубана" читайте у матеріалі Юлії Мостової "Переспрямований вибух" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".