Зеленський запропонував скасувати обмеження для пенсіонерів з ОРДЛО

08 липня 21:31

Президента обурює той факт, що пенсіонерам необхідно кожні 60 днів перетинати лінію КПВВ.

 

Президент України Володимир Зеленський запропонував збільшити термін для пенсіонерів з ОРДЛО, які зобов'язані раз в 60 днів перетинати лінію розмежування заради того, щоб отримувати пенсію від України. Про це президент повідомив під час 21 саміту Україна-ЄС.

"Я в цілому вам хочу сказати, які кроки ми запропонували, щоб Мінськ продовжився, і ми вирішили питання припинення вогню. Хочеться, щоб найближчим часом ми зупинили цю війну. Ви знаєте, щоб отримати пенсію, людина повинна раз на 60 днів (перетинати КПВВ для отримання пенсії, - ред.). Ми запропонували наступний крок: будь ласка, давайте дозволимо людям бути людьми. Ми запропонували термін в 1 рік. Хоча я дуже хочу сподіватися, що через рік у нас не буде війни", - заявив Зеленський.

Раніше президент повідомив, що міст в Станиці Луганській відремонтують протягом двох тижнів. Також Зеленський відвідав лінію розмежування і Станицю Луганську разом з президентом Ради Європи Дональдом Туском. Представник ЄС зміг особисто переконатися в тому, що сторони відвели озброєння.

Зауважимо, що переговори про розведення сил у Станиці Луганській почалися ще в 2016 році, але неодноразово зривалися через постійні обстріли з боку бойовиків "ЛНР".

5 червня Тристороння контактна група погодила нову спробу розведення сил і засобів в районі Станиці Луганської з 10 червня. Але бойовики в черговий раз зірвали розведення регулярними обстрілами.

27 червня Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ повідомила про те, що ЗСУ і бойовики випустили сигнальні ракети для позначення готовності обох сторін до розведення. Після цього команда СММ бачила, що військовослужбовці Збройних сил України і члени незаконних збройних формувань покинули свої крайні передові позиції і вийшли з дільниці розведення разом з озброєнням.

У свою чергу російсько-окупаційні війська відвели свої підрозділи з ділянки розведення сил сторін бойових дій тільки 1 липня. До цього окупанти продовжували порушувати досягнуті домовленості і тримали гарнізон на блокпосту біля Станиці Луганської.