Загострення в зоні ООС: поранено шістьох українських військовослужбовців

13 вересня 23:39

Противник накрив мінометним вогнем українські позиції на Луганщині.

 

Бойовики російсько-окупаційних формувань посилили обстріли позицій Об'єднаних сил у Донецькій і Луганській областях, активно застосовуючи міномети, гранатомети, снайперську і стрілецьку зброю. З початку доби противник 11 разів порушив режим припинення вогню. Внаслідок ворожих обстрілів у п'ятницю, 13 вересня, поранення отримали шестеро українських військовослужбовців, повідомляє прес-центр штабу ООС.

Вісім збройних провокацій було зафіксовано в зоні відповідальності оперативно-тактичного угруповання "Схід", ще три – в зоні відповідальності ОТУГ "Північ".

Українські позиції поблизу Зайцевого на Луганщині окупанти накрили вогнем з мінометів калібру 82 міліметри. По Майорску найманці били з 82-мм мінометів, стрілецької зброї, Новогородське обстрілювали з автоматичного станкового гранатомета (АГС) і стрілецької зброї.

Опорні пункти ЗСУ на підступах до Новотроїцького на Донеччині тричі зазнали обстрілів з АГС і стрілецької зброї. По Опитному і Верхньоторецькому окупанти також били з АГС, а по околицях Авдіївки – з гранатометів і стрілецької зброї. У районі Талакввки і Мар'їнки були зафіксовані провокації із застосуванням стрілецької зброї. Крім того, поблизу Мар'їнки був помічений ворожий снайпер.

"Протягом поточної доби в результаті ворожих обстрілів шістеро військовослужбовців зі складу Об'єднаних сил отримали поранення різного ступеня тяжкості", - повідомили в штабі.

Як повідомлялося, 17 липня учасники ТКГ у Мінську погодили початок "хлібного перемир'я" з півночі 21 липня, а також обговорили підготовку до обміну утримуваними особами.

У перший же день перемир'я бойовики обстріляли позиції ЗСУ з БМП, і двоє українських військовослужбовців загинули, підірвавшись на вибуховому пристрої. 6 серпня в результаті обстрілу Павлополя загинули четверо українських морських піхотинців. Усього за час перемир'я в зоні ООС загинули 15 українських військовослужбовців.

Перед цим ТКГ 19 червня та 2 липня не змогли узгодити чергове "хлібне перемир'я". Також росіяни зірвали оголошення "великоднього перемир'я".

Однак 26 червня українські підрозділи під контролем ОБСЄ були відведені від Станиці Луганської. Однак після відведення військ вогнева активність окупантів в зоні ООС лише посилилася.

Детальніше про перспективи врегулювання ситуації в Донбасі читайте в матеріалі Юрія Бутусова "Війна в Донбасі: як примусити Путіна до світу" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".