ЄС запровадив санкції проти росіян за захоплення українських моряків

15 березня 10:11

У санкційний список потрапили вісім росіян.

 

Європейський союз запровадив санкції проти восьми росіян, які причетні до захоплення українських моряків в Керченській протоці минулого року, йдеться в офіційному журналі Євросоюзу. У документі перераховані імена громадян Російської Федерації, які потрапили в санкційний список. ЄС також продовж на півроку індивидуальны санкції.

Так, в санкційний список потрапили:

- командувач військами Росії Південного округу генерал-полковник Олександр Двірників;

- начальник Прикордонного управління ФСБ росії Криму і Севастополя Сергій Станкевич;

- командир малого протичовнового корабля ВМС Росії "Суздалец" Сергій Щербаков;

- начальник служби пункту управління ФСБ по Республіці Крим і Севастополя Сергій Ромашкін;

- начальник служби у місті Керчі пункту управління ФСБ по Республіці Крим Олексій Шатохін;

- заступник начальника управління - начальник відділу берегової охорони прикордонного управління ФСБ РФ по Криму Андрій Шеїн;

- командир корабля "Дон" Держприкордонслужби ФСБ РФ Олексій Саляев;

- командир корабля "Смарагд" Андрій Шипіцин.

Також Європейський союз продовжив на півроку індивідуальні санкції через війну в Донбасі.

"Рада (ЄС) прийняла рішення внести поправки в дані про низку приватних осіб і організацій, що підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України і продовжити рішення (про введення санкцій) ще на шість місяців", - йдеться в документі.

В офіційному журналі ЄС зазначено, що "рішення діятиме до 15 вересня 2019 року".

Нагадаємо, 25 листопада минулого року російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали кілька моряків, в полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Усі 24 українські військові, яких незаконно тримають у СІЗО Москви, вимагають вважати себе військовополоненими і ставитися до них згідно з нормами Женевської конвенції.

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, підкресливши, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включаючи держави "Великої сімки".

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Чалого й Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".