ЄС повинен відмовитися від "Північного потоку-2" після агресії РФ у Керченській протоці - Держдеп

05 грудня 08:27

На думку одного з чиновників Держдепу, додатковий газопровід в обхід України ускладнить стримування російської агресії.

 

Через агресію Росії в Керченській протоці Європейський союз повинен відмовитися від проекту "Північний потік-2", адже будівництво газової системи в обхід України знижує шанси стримування агресивних дій Російської Федерації, заявив високопоставлений представник Державного департаменту Сполучених Штатів Америки.

"Керченський інцидент має стати свідченням для всіх європейських партнерів, що будівництво "Північного потоку-2" є поганою ідеєю, це стало очевидним", - йдеться в поширеній Держдепом заяві чиновника, ім'я якого не назвали.

Він додав, що будівництво додаткового газопроводу в обхід України знижує можливість "стримування російської агресії".

За словами чиновника, питання про будівництво "Північного потоку-2" обговорювали з Німеччиною. Він зазначив, що німецькі політики після захоплення українських кораблів у Керченській протоці стали більше прислухатися до Вашингтону в даному питанні.

Нагадаємо, 25 листопада російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. В результаті цього кілька українців отримали поранення.

Після захоплення підконтрольні Росії "суди" Сімферополя та Керчі на два місяці заарештували 24 полонених українця за звинуваченням у "незаконному перетині кордону, скоєному групою осіб за попередньою змовою або організованому групою, або із застосуванням насильства чи з погрозою його застосування". Пізніше українських моряків вивезли з анексованого Криму в Москву.

В кінці липня розпочалися роботи з прокладання труб в рамках будівництва газопроводу "Північний потік-2" по дну Балтійського моря до Німеччини. Вже в жовтні судно Audacia компанії Allseas приступило до трубопрокладання на німецькый ділянці газопроводу "Північний потік‑2", де також веде роботи судно Castoro Dieci.

Також компанія Nord Stream 2 AG подала заявку на альтернативний маршрут будівництва "Північного потоку - 2" в обхід Данії, яка відмовилася погодити будівництво на своїй території.

В рамках проекту "Північний потік-2" по дну Балтійського моря прокладуть трубопровід для доставки російського газу в Європу. Потужність газопроводу - 55 млрд куб. м. газу в рік, вартість проекту - €9,5 млрд.

Детально про перешкоди для будівництва російського газопроводу "Північний потік-2" читайте у матеріалі Ігоря Маскалевича "Датський хрест для "Газпрому" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".