Якщо випускники з дипломом вишу не потрібні на ринку праці, він отримає менше фінансування — заступник міністра

29 вересня 08:52

У міністерстві обіцяють моніторити зайнятість випускників, і враховувати цей показник у формулі фінансування.

 

Якщо випускники з дипломом вишу не потрібні на ринку праці, він отримає менше фінансування. Таку ідею просувають в МОН у рамках реформування системи фінансування вишів. У міністерстві обіцяють моніторити зайнятість випускників і враховувати цей показник у формулі фінансування.

Про це в інтерв'ю для DT.UA заявив Єгор Стадний, заступник міністра освіти і науки з питань вищої освіти. За його словами, відстежувати працевлаштування випускників будуть не відразу після випуску, а через два роки. За останніми даними Інституту демографії НАН, приблизно протягом такого часу більшість вчорашніх студентів приходять до стабільної роботи.

"Усіх лякає виїзд випускників за кордон, - як же їх побачити на нашому ринку праці? Крім того, не всі працевлаштовуються офіційно. Але кожне підприємство і ФОП платять єдиний соціальний внесок за своїх працівників, і, наскільки я знаю, сіра зона працевлаштування полягає не в тому, щоб людину взагалі не працевлаштовувати, а в тому, щоб якусь частину зарплатні видавати їй у конверті, - зазначає заступник міністра. - Для нас це не є небезпекою, тому що ми відстежуватимемо працевлаштування випускників за єдиним соціальним внеском, який за них сплачують, і величина зарплатні тут не має значення. Якщо ж люди таки працюють неофіційно, і вся їхня зарплатня виплачується в конверті, то достатньо просто брати не абсолютний показник працевлаштування, а відносний: наприклад, вимірювати, наскільки параметр кожного окремого університету відхиляється від середнього по країні. Способів уникнення ризиків при обрахунках насправді чимало".

Детальніше про реформування системи вищої освіти читайте у матеріалі Оксани Онищенко "Єгор Стадний: "За телефонним дзвінком точно нічого робити не буду"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".