Військовополонений моряк Сорока повільно одужує після операції — адвокат

12 квiтня 15:13

За словами Сергія Баамшина, військовополонений українець все одно ще відчуває біль у пораненій руці.

 

Український військовополонений моряк Василь Сорока, який при захопленні в Керченській протоці отримав поранення, важко і повільно йде на поправку, повідомив в Facebook його адвокат Сергій Бадамшин. На даний момент невідомо як йде процес відновлення функцій пальців на пораненій руці. Напередодні в українського моряка був День народження.

"Василь бореться за своє одужання, яке йде важко й повільно. Залишився невеликий набряк на кисті, хворобливі відчуття. Після зняття лангети буде зрозуміло, як йде процес відновлення функцій руки і пальців. Поки всі знерухомлені пов'язкою", - написав Бадамшин.

Він зазначив, що настрій у Василя Сороки позитивний, він "передає всім слова подяки за привітання". Бадамшин зміг провести слідчі дії за участю українця саме в День його народження, "щоб підтримати його в цей день". Адвокат привітав військовополоненого моряка і "передав слова підтримки від всіх-всіх-всіх".

22 лютого Василя Сороку обстежили в цивільній лікарні та призначили операцію на руці.

19 березня Василя Сороку прооперували . Захисник військовополоненого моряка висловив надію на те, що функції пошкодженої руки відновляться в повному обсязі, а всі незаконно утримувані в РФ українські моряки незабаром повернуться додому.

Зазначимо, наприкінці листопада російські спецпризначенці атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення дістали кілька моряків, у полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Росія на порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупантові "суди" Сімферополя та Керчі заарештували їх за обвинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб".

Підконтрольний Кремлю суд обрав їм запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Українських моряків вивезли до Москви, у СІЗО "Лефортове". Поранених після лікування у лікарні "Матроської тиші" також перевели до "Лефортового".

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, наголосивши на тому, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включно з державами "Великої сімки".

Докладніше про виклики цивілізації з боку мілітаристських режимів Росії та Китаю читайте у матеріалі Володимира Горбуліна "Зіграти без фальшу" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".