Відповідальність за збитий літак "МАУ" взяв на себе командувач аерокосмічними силами КВІР

11 сiчня 12:55

Раніше в Ірані визнали, що літак було збито.

 

Командувач аерокосмічними силами Корпусу Вартових Ісламської революції (КВІР) Амір Алі Хаджізаде заявив про те, що він бере на себе всю відповідальність за катастрофу українського літака під Тегераном. Про це повідомляє агентство Tasnim у Twitter.

"Я особисто беру на себе повну відповідальність за те, що український літак було ненавмисно збито", - наводить агентство слова Хаджізаде.

"Про те, що сталася з українським літаком жахлива ​​трагедія я дізнався, перебуваючи на заході країни, після завершення ракетної операції проти баз США. Коли я переконався, що це сталося, я побажав собі померти, тому що краще б я помер, але не став свідком такої події ", - заявив він на пресконференції, відео якої оприлюднено у Twitter.

За словами генерала, оператор, який збив літак, отримав повідомлення про запуск ракети "Круз" і прийняв об'єкт, що наближався, за ракету.

"Оператор міг збити об'єкт, але міг і не робити цього, у нього було всього 10 секунд на прийняття рішення. Але для цього він повинен був отримати підтвердження. У цьому і полягає помилка оператора. Але в тих умовах стався збій в системі зв'язку, і він не зміг отримати підтвердження й прийняв це жахливе рішення. Ракету було випущено і літак був збитий ", - заявив військовий.

Сьогодні Іран заявив, що він помилково збив український лайнер. Ще в п'ятницю Іран заперечував, що випустив ракету по літаку, і звинувачував західні уряди у "психологічній війні". Президент країни Хассан Роухані висловив жаль з приводу трагічної події.

Читайте також: Міноборони України і США підписали протокол співпраці

Уранці 8 січня в Ірані розбився літак "Міжнародних авіаліній України", який летів з Тегерана до Києва. В авіакатастрофі загинуло 11 громадян України – двоє пасажирів і дев'ятеро членів екіпажу. Крім українців на борту літака перебували громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Великої Британії, Швеції та Афганістану: всього 176 людей.

В Ірані причиною авіакатастрофи пасажирського лайнера називали загоряння двигуна. Однак, за даними Пентагону, іранці помилково збили український літак. Цієї ж версії дотримувалися Дональд Трамп. Її достовірність підтвердив канадський прем'єр Джастін Трюдо, прем'єр-міністр Британії Борис Джонсон і генсек НАТО Єнс Столтенберг.

У "МАУ" повідомили, що літак Boeing 737-800 NG, який розбився в Тегерані, пройшов останнє планове технічне обслуговування 6 січня 2020 року.

Україна направила до Тегерану групу фахівців для участі у розслідуванні спільно з іранською стороною.

Про страту іранського генерала, катастрофу українського "Боїнга" та наслідки для України читайте в матеріалі Сергія Немирича "Жвавий жах 2020".