Від Голодомору постраждала половина українських сімей

19 листопада 16:40

Значна частина українців вже не знають, постраждали їхні сім'ї від Голодомору чи ні. Пам'ятають літні люди.

 

Рідні 39% громадян України постраждали від Голодомору 1932-1933 рр. Ще 39% респондентів повідомили, що в їхніх сім'ях постраждалих не було, а 22% про це нічого не знають. Про це свідчать дані соцопитування фонду "Демократичні ініціативи".

Однак, як зазначають соціологи, реально постраждалих від Голодомору, ймовірно, більше, бо серед людей старше 55 років 55% відповіли, що в їхніх сім'ях були постраждалі, а серед молоді 35% про це нічого не знають.

Найбільше постраждалих від Голодомору сімей виявилося у Центральному (56%) і Південному (40%) регіонах, менше - на Сході (17%) та на Заході (16%). Разом з тим, значна частина респондентів на Сході (30%) і в Центральному регіоні (31%) відповіли, що не знають, постраждали їхні сім'ї від Голодомору чи ні.

Найбільше виявилося тих, чиї сім'ї постраждали від Голодомору, серед прихильників Комуністичної партії - 59% (що пояснюється віковим складом виборців комуністів, серед яких переважають літні люди).

Проблема Голодомору об'єднує Україну, так вважають 27% респондентів, роз'єднує - 16%, а на думку більшості (57%), ця пам'ять ніяк не впливає на об'єднання чи роз'єднання України. При цьому прихильники ВО "Свобода" (73%) переконані, що проблематика Голодомору об'єднує Україну, думки виборців ВО "Батьківщина" та партії "УДАР" розділилися на тих, хто вважає ці проблеми об'єднують (відповідно 46% і 41%) і ніяк не впливають на об'єднання чи роз'єднання України (44% і 44%). Не бачать у проблемі Голодомору впливу на об'єднання чи роз'єднання України виборці Партії регіонів (52%) і комуністів (55%).

Більшість українців (61%) вважають, що вшанування пам'яті жертв Голодомору має відбуватися на державному рівні (не згодні з цим 13%, решта не визначилися). У тому, що вшанування Голодомору має відбуватися на державному рівні, переконані у всіх регіонах, хоча й різною мірою: найбільше - Західному регіоні (77%), найменше - у Східному (45%, а 36% - проти). І в цьому солідарні прихильники всіх політичних сил - від "Свободи" (94%) до КПУ (64%).

Соцопитування було проведено фондом "Демократичні ініціативи" спільно з соціологічною службою Ukrainian Sociology service з 5 по 16 жовтня 2013 року. Було опитано 2000 респондентів за вибіркою, що репрезентує доросле населення України (старше 18 років) за такими показниками, як стать, вік, рівень освіти, тип і регіон проживання. Теоретична похибка вибірки - 2,3%. Дослідження проведено за фінансової підтримки Національного фонду підтримки демократії (США). !zn

Читайте також:

Дві третини українців вважають Голодомор 1932-33 років геноцидом

Кабмін виділив гроші на пам'ятник жертвам Голодомору у Вашингтоні

Психологічні наслідки Голодомору - занижена самооцінка і страх українців перед владою

Україна вшанувала пам'ять жертв Голодомору загальнодержавною хвилиною мовчання