Верховна Рада планує поділити радіоактивні відходи на чотири класи

17 квiтня 14:53

Проект закону розробив Кабмін на виконання указу президента. Відходи звозитимуть до Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива у Чорнобильській зоні.

 

Верховна Рада ухвалила в першому читанні зміни до деяких законів щодо удосконалення законодавства з питань поводження з радіоактивними відходами. Проект закону за основу підтримали 229 народних депутатів.

У змінах, зокрема, пропонується запровадити чотири "класи", на які поділяються радіоактивні відходи ("дуже низькоактивні", "низькоактивні", "середньоактивні", "високоактивні").

Крім того, надаються визначення нових термінів: "захоронення радіоактивних відходів", "сховище для захоронення радіоактивних відходів" ("поверхневе", "приповерхневе", "на середніх глибинах", "геологічне"), "критерії прийняття радіоактивних відходів"; віднесені до радіоактивних відходів "відпрацьовані закриті джерела випромінювання" тощо.

Проект закону розроблено урядом на виконання указу президента України № 141/2016 "Про додаткові заходи щодо перетворення об'єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему та відродження територій, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи" в частині удосконалення системи класифікації радіоактивних відходів для їх захоронення та критеріїв приймання на захоронення у сховищах відповідного типу.

Нагадаємо про те що в Україні триває будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) у Чорнобильській зоні відчуження.

Детальніше про проблеми ядерної енергетики читайте в матеріалі Юрія Патиківського "Російський ядерний зашморг: звільнитися раз і назавжди" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".