Важливо розуміти різницю між психологом, психіатром і психотерапевтом

19 листопада 18:28

Ключовим предметним полем для розуміння цих відмінностей є відповідна програма підготовки у закладах вищої освіти.

 

Останні десятиліття фактичного стану й розвитку психологічної науки в Україні наближають її до провідних практик світової системи прикладних досліджень і надання послуг у сфері саме охорони психічного здоров'я, соціально-психологічного благополуччя людини. У такому контексті особливо важливо розуміти різницю між психологом, психіатром і психотерапевтом і те, яку освіту й конкретні професійні компетентності має здобути кожен із цих фахівців.

Про це у своїй статті для ZN.UA пише Михайло Матяш. За його словами, ключовим предметним полем для розуміння цих відмінностей є відповідна програма підготовки в закладах вищої освіти.

"Спільна частина цих слів "псих" (що так лякає деяких наших співвітчизників, а насправді має цілком безневинне значення: "психо" - з грецької "душа", "дух") створює оманливе враження, що всі згадані вище фахівці лікують однаково. Справді, у психолога, психотерапевта і психіатра одна мета - допомогти пацієнтові відновити розхитану психіку. Але роблять вони це різними способами, - зазначає автор. - Якщо коротко, то психологія - це наука, що вивчає загальні питання стану душі; психіатрія - сфера медичної галузі, що передбачає лікування різних психічних відхилень; психотерапія - це метод лікування впливом на психіку".

Детальніше ж про відмінності між даними професіями читайте в статті Михайла Матяша "Кому нести свій мозок і душу?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".