В Україні є нереалізований запит мас на встановлення революційної справедливості – психолог

01 грудня 14:30

І ігнорувати його вже не вийде, оскільки у процесі було пролито чимало крові.

 

В Україні є досить великий і серйозний соціальний запит людських мас на встановлення своєрідної "революційної справедливості", яку успішно імітують з 2014 року, при цьому його не вийде проігнорувати, оскільки у процесі пролилася кров, пише в своїй статті для DT.UA соціальний психолог Олег Покальчук.

При цьому людям, зазначає автор, не потрібні казуїстичні спори про різницю між справедливістю і законом. Їм потрібен результат.

"Тим паче реальність така, що людям узагалі не потрібна вся ця вчена казуїстика. Їм обіцяли прості рішення в обмін на їхні прості дії? Ну й де ж вони? У підсумку ми (за нинішнього стану справ) отримуємо патову ситуацію. Наявна система правосуддя та виконання покарань не в змозі реагувати ні на криміногенну ситуацію, ні на суспільний запит. Тому що криміногенна ситуація - системотворча для країни з переважною тіньовою економікою. І нам жодні світові кризи не страшні: чималі гроші в нас не в банках, а у валізах, тому що в банку просто не влазить стільки. І це все можна реформувати й поліпшувати вічно", – пише він.

Умовно, додає експерт, громадські запити поділяються на дві групи – від голосистих "хом'ячків" і мовчазних "ветеранів". І якщо перших можна проігнорувати хоча б естетично, тому що взагалі не приймати їхню думку до відома просто нерозумно, то у других вибуховий потенціал накопичується повільно, але вірно і ніякими косметичними "реформами" його не скинути.

Детальніше про виникнення в останні роки запитів українського суспільства на встановлення справедливості, репресії та консенсуси у цьому суспільстві, поведінку системи влади та косметичні "реформи" читайте в матеріалі Олега Покальчука "Ступінь соціального захисту" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".