В Авакова поскаржилися на відмову підозрюваних у справі Шеремета співпрацювати зі слідством

27 лютого 00:47

Антоненко, Кузьменко і Дугарь називають выдвинуттые їм звинувачення сфабрикованими, відмовляються давати показання і приймати участь в експертизах.

 

Ветеран Сил спеціальних операцій ЗСУ і рок-музикант Андрій Антоненко, дитячий кардіохірург Юлія Кузьменко і військовий медик Яна Дугарь, яких слідство підозрює вбивстві журналіста Павла Шеремета, виявилися від проходження низки експертиз, повідомляє пресслужба Міністерства внутрішніх справ.

Зокрема, Яна Дугарь відмовилася свідчити в ході допиту, а також від участі в почеркознавчої та судово-психіатричної експертизи.

Андрій Антоненко відмовився брати участь у слідчому експерименті і давати свідчення.

Юлія Кузьменко відмовилася від проходження судово-медичної і габітоскопічної (портретної) експертиз.

Крім того, Антоненко і Кузьменко відмовилися від одночасного допиту.

"Незважаючи на публічні заяви сторони захисту у ЗМІ про готовність їх підзахисних сприяти встановленню істини у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета, насправді підозрювані відмовляють органу досудового розслідування в участі у таких слідчих діях. Таким чином процес проведення слідчих дій ускладнюється", - поскаржилися в МВС.

У відомстві повідомили, що в рамках кримінального провадження тривають 32 судових експертизи і розсекресення матеріалів поанд 500 негласних слідчих дій

12 грудня 2019 року керівництво поліції повідомило, що у вбивстві Шеремета підозрюють дитячого кардіохірурга і волонтерку Юлію Кузьменко, рок-музиканта і бійця ССО Андрія Антоненка і військового медика Яну Дугарь. У справі також фігурує подружжя добровольців Владислав та Інна Грищенки. Поліція вважає, що вони можуть володіти інформацією про вбивство Шеремета. За версією слідства, мотивом вбивства була "дестабілізація суспільно-політичної ситуації". Вірогідних замовників у поліції назвати не змогли.

13 грудня Печерський суд відправив Дугарь цілодобовий під домашній арешт, а Кузьменко взяв під варту на 60 діб без права внесення застави. Запобіжний захід підозрюваним обирав суддя Сергій Вовк, який у 2012 році відправив за грати Юрія Луценка. ЄСПЛ визнав той вирок політично вмотивованим.

Апеляційний суд Києва залишив запобіжні заходу без змін, проігнорувавши десятки бажаючих взяти Кузьменко й Антоненка на поруки, а також на інформацію про алібі підозрюваних і аргументи захисту щодо хибності наданих слідством доказів.

Колеги Шеремета з "Української правди" також засумнівалися в озвученій поліцією версії щодо мотивів вбивства.

Журналіст Павло Шеремет трагічно загинув 20 липня 2016 року в результаті підриву автомобіля. Вибух стався о 7:45 ранку, коли журналіст виїхав з дому і проїхав кілька десятків метрів, на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка в Києві.