В анексованому Криму українця Балуха повторно засудили до майже чотирьох років колонії

16 сiчня 14:47

Суд відправив активіста в колонію-поселення та присудив сплатити штраф.

 

Підконтрольний Росії Роздольненський районний суд анексованого Криму присудив українського активіста Володимира Балуха до трьох років і семи місяців колонії-поселення і штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає близько 4,6 тисячі гривень. Чоловіка визнали винним у зберіганні боєприпасів.

Раніше прокурор попросив для обвинувачуваного 5 років і 1 місяць позбавлення волі з відбуванням у колонії-поселенні і оплату штрафу в розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (9,2 тисячі гривень).

Як зазначає "Громадське", кримського фермера, мешканця села Серебрянка Володимира Балуха визнали винним у зберіганні набоїв та вибухівки. Сам він неодноразово наполягав, що боєприпаси йому підкинули на горище будинку самі силовики. Таку прискіпливу увагу російських силовиків до Балуха правозахисники і сам він пояснюють принциповою проукраїнською позицією кримчанина: він від початку анексії півострова Росією тримав над своїм будинком український прапор, відмовився отримувати російські документи та повісив на свій будинок табличку "вулиця Героїв Небесної сотні".

Перед початком судового засідання Балух закликав не здаватись і вести свою боротьбу "за те, за що стільки життів покладено, причому кращих людей цієї країні у більшості".

Після оголошення вироку Володимир Балух одразу взяли під варту.

У грудні 2016 року в окупованому Криму ФСБ РФ затримала Володимира Балуха. Тоді російські силовики на горищі його будинку 90 патронів і декілька тротилових шашок. Однак правозахисники вважають, що він став жертвою політичних репресій за свою проукраїнську позицію і встановлений прапор України у своєму дворі.

4 серпня Роздольненський районний "суд" у анексованому Криму засудив українського активіста Володимира Балуха до трьох років і семи місяців позбавлення волі в колонії-поселенні та штрафу в розмірі десяти тисяч рублів.

Пізніше активісту змінили запобіжний захід з утримання в СІЗО на домашній арешт, а згодом йому висунули нове звинувачення за дезорганізацію діяльності установ, що забезпечують ізоляцію від суспільства.