УПЦ МП порадувала відповідь Вселенського Патріархату про початок розгляду українського питання

23 квiтня 07:41

У Московському патріархаті зраділи заяві, що це питання буде обговорюватися і погоджуватися з іншими православними церквами.

 

Представника УПЦ МП протоієрея Миколу Данилевича задовольнила відповідь Вселенського Патріархату про початок розгляду питання надання українським церквам автокефалії. Він звернув увагу на два пункти заяви, які вказують на те, що віряни можуть бути спокійними, повідомляє він у своєму Facebook.

"Залишаючи за дужками питання про те, кому цю автокефалію надавати та інші моменти, хотів би звернути увагу на ДВА МОМЕНТИ в тексті заяви: 1. Вселенський Патріарх несе відповідальність за всеправославну єдність; у зв'язку з чим вирішив 2. мати близьке спілкування з іншими Православними Церквами з метою повідомлення і погодження (з ними цього питання)", - зазначим Данилевич.

Таким чином, на думку протоієрея, у Константинополі не зроблять нічого такого, що б цій єдності завадило.

Як повідомлялося, Синод Вселенського патріархату прийняв до розгляду звернення президента України Петра Порошенка та предстоятелів українських православних церков про автокефалію помісної православної церкви.

Нагадаємо, 19 квітня Верховна Рада схвалила звернення до патріарха Варфоломія про надання томосу про автокефалію православної церкви в Україні. Відмовилися підтримати звернення тільки колишні "регіонали" з фракції "Опоблок" та групи "Відродження".

17 квітня президент Петро Порошенко заявив про намір звернутися до архієпископа Константинополя, вселенського патріарха Варфоломія з закликом видати томос про єдину помісну Православну церкву в Україні.

Як свідчать дані опитування Соціологічної групи "Рейтинг", у липні 2017 року, більше третини (37%) українців підтримують створення єдиної помісної церкви, 18% - проти цієї ініціативи, 23% заявили, що їм або байдуже це питання, ще 23% не визначилися з відповіддю. Дві третини (65%) тих, хто підтримує ідею об'єднання, висловилися за створення єдиної помісної Церкви на базі УПЦ КП, 16% - за об'єднання на базі УГКЦ, 7% - УПЦ МП.

Детальніше про наслідки звернення президента Порошенка до Вселенського патріарха та перспективи створення Української помісної православної церкви читайте в матеріалі Катерини Щоткіної "Церкву єдності та боротьби протилежностей" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".