Український паспорт випередив усі країни СНД у рейтингу паспортів світу

09 сiчня 14:05

Україна істотно поліпшила свої позиції завдяки отриманню безвізового режиму з Європейським союзом у 2017 році.

 

Компанія Henley & Partners сьогодні, 9 січня, опублікувала щорічний індекс паспортів, який ранжує країни по можливості відвідувати різні держави світу без візи. Український паспорт зайняв 44 місце в світі та перше серед країн СНД, сказано в повідомленні на сайті компанії.

У 2018 році були проаналізовані 200 країн і територій. Протягом останніх п'яти років перше місце в рейтингу незмінно зберігається за паспортом Німеччини. Так, у 2018 році з німецьким паспортом можна подорожувати без візи до 177 країн світу - на одну країну більше, ніж минулого року.

Друге місце дісталося Сінгапуру (176 країн), третє розділили відразу вісім держав: Великобританія, Данія, Італія, Норвегія, Франція, Фінляндія, Швеція, Японія. Громадяни цих країн отримали можливість відвідувати без візи 175 країн світу. Більшість з них за рік покращили свої безвізові показники.

У 2018 році Україна посіла перше місце в рейтингу серед країн СНД і 44-е у світі. Вказується, що країна істотно поліпшила свої позиції завдяки отриманню безвізового режиму з Європейським союзом у 2017 році. Росія зайняла 48-е місце, розділивши його з Молдовою та Чорногорією. Зазначається, що практично всі країни Співдружності поліпшили показники минулого року за кількістю країн з безвізовим в'їздом.

Останнє місце в рейтингу дісталося Афганістану, громадянам якого відкрито безвізовий доступ лише у 24 країни світу.

Індекс паспортів Henley & Partners, раніше відомий як Індекс візових обмежень (перейменовано в 2018 році), видається з 2006 року у співпраці з Міжнародною асоціацією повітряного транспорту (IATA), яка підтримує найбільшу в світі базу туристичної інформації.

Згідно з даними Passport Index, у червні український закордонний паспорт піднявся на 31-шу позицію в рейтингу паспортів світу, продемонструвавши найкращий результат серед паспортів пострадянських держав, за винятком країн Балтії.