Україні треба довести, що вона не "рускій мір" - експерт

30 листопада 16:21

Москва припинила вдавати, що вона згодна зі світовим порядком, який сама ж допомогла створити.

 

Ще до атаки проти Грузії в 2008 році Володимир Путін і його еліти вже кидали виклик легітимності світовому порядку, який встановився після Другої світової війни. В 2014 році світ усвідомив, насікльки небезпечний цей виклик для міжнародного порядку.

Про це на форумі Lviv Security Forum сказав науковий співробітник програми Росії та Євразії аналітичної організації The Chatham House Джеймс Шерр.

"У 2011 році у своїй статті Путін написав, що вибір росіян визначається не лише референдумами, а й кров'ю. Але мало людей усвідомили, що він мав на увазі не лише росіян, а так званий "рускій мір" в ключно з Україною", - сказав він.

Експерт додав, що Росія тепер не приховує, що післявоєнний порядок ворожий для її інтересів і що вона дуже вразлива до нього, хоча сама стала співавтором цього порядку.

"Виклик для України не просто в захисті себе у цій війні, а в ще й необхідності продемонструвати Заходу і Росії, що вона не частина російського культурного і історичного родоводу, що Україна - це Україна", - сказав Шерр.

Також під час форуму німецький експерт Стеффан Бірлінг вказав на можливість, що німці віддадуть перевагу Росії замість України, якщо Москва вдасться до дещо м'якшого впливу.

Нещодавно польський телеканад TVP повідомляв, що в Польщі допустили, що Європа може віддати перевагу Росії замість України. Про це сказав голова канцелярії президента Польщі Кшиштоф Щерський. Він натякнув, що Києву краще дружити з країнами в регіоні. Інакше згодом їхня допомога може виявитися не такою щедрою.