Українці покладають відповідальність за вбивства активістів на владу та правоохоронців

19 лютого 14:33

Водночас 6% звинувачують самих активістів.

 

В Україні третина громадян вважають, що за напади і вбивства громадських активістів в 2018 році несуть відповідальність керівництво держави і правоохоронці. Такі дані соціологічного опитування в річницю початку розстрілів на Майдані оприлюднив фонд "Демократичні ініціативи" ім.Ілька Кучеріва та соціологічною службою Центру Разумкова.

Згідно з даними дослідження, 31% опитаних вважають, що за резонансні нападу і вбивства громадських активістів в 2018 році відповідальні керівництво держави та правоохоронні органи, які не змогли захистити активістів, незважаючи на попередження. Ще 25% респондентів вважають відповідальними корупціонерів, проти чиїх незаконних дій борються активісти в своїх містах, 14,1% покладають відповідальність на Росію, якій вигідно розгойдати ситуацію в Україні. 7,5% респондентів вважають, що винне суспільство, яке в більшості випадків з байдужістю стежить за ситуацією і не встає на захист активістів. Ще 6% звинувачують самих активістів, які, на думку респондентів, сіють атмосферу ненависті до влади.

Загальнонаціональне дослідження провів Фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 19 по 25 грудня 2018 року. Опитано 2017 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Згідно із соціологічними опитуваннями, 73% українців вважають, що країна рухається у неправильному напрямку, однак 52% заявляють, що не готові брати участь у акціях протесту щодо відстоювання своїх прав та інтересів.